Zápas se Stars jsme v závěru otočili a konečně bereme body. HC Lev-HC Lipovka 6:5 s.n. (2:1,0:3,3:1)

Sestava: Dušek, Jiruška-Plocek,Guldán-Čihák,Blažek-Dostál,Kouba-Jeníček-Hudousek,Šrámek-Umlauf-Faltys,Martínek-Bezdíček-Hlaváček 

V zápase se Stars jsme konečně a zaslouženě po dobrém výkonu dosáhli i bodového zisku, i když to s námi 10.minut před koncem nevypadalo vůbec dobře – 3:5. V zápase jsme vedli, tak jako s Rychnovem už o 2 branky, ale Lipovka srovnala po našem nedůrazu před brankou…druhou třetinu jsme dokonce prohráli 0:3, i když jsme nebyli horším týmem, ale brankář Hirš doslova čaroval. Ve třetí třetině jsme hodně zabrali, soupeře jsme přitlačili na jejich půlce a 3 minuty před koncem se nám podařilo po 2 brankách alespoň vyrovnat 🙂 . Minutu před koncem ještě mohl být slavný Hudy, který však samostatný nájezd neproměnil a tak se šlo do nájezdů, které jsme zvládli nakonec lépe my, bod navíc do tabulky tak přistál Lvům 🙂 . Hodnocení: super výkon celého týmu, nesložili jsme se ani za nepříznivého stavu 3:5, soupeře jsme dokonce celou  3.třetinu přehrávali a celý zápas počtem střel přestříleli. Povedlo se přeskupení útočných formací v závěru utkání, pochvalu za výkon zaslouží také naše druhá letošní posila Jarda Blažek. V zápase jsme ještě nastřelili břevno a tyč, další vyložené šance pochytal výborný Hirš. Trenér po zápase zářil spokojeností, protože mužstvo pokračuje dál v super výkonech. Chválil také našeho navrátilce v brance jako hosta – Honzu Duška, který nás několikrát svými zákroky podržel ve hře…Zápas se musel divákům líbit, protože měl náboj až do samého konce s šancemi na obou stranách. Jen tak dál, příště jdeme v úterý na Predátory Potštejn od 18:45 hod. 

Převzato z MHL:Souboj kosteleckých Lvů a Lipovky už před utkáním slibovala pořádné drama. Oba týmy mají za sebou úspěšný vstup do sezóny, Kostelec především herně, kdy potrápil favority z Újezdu a Rychnova, Stars dokonce i výsledkově, kdy dokázali porazit právě bejky z Újezdu.Od úvodních minut se hrál hokej nahoru dolů plný osobních soubojů. Avšak slušně, bez zbytečných zákeřností. Lipovka se prezentovala svoji hrou, tak jak jsme zvyklí, tedy napadání, důraz a houževnatost, zezadu navíc podpořená tradičně vynikajícím, a přes léto o 11 kilo hubenějším, Honzou Hiršem.Po několika šancích na obou stranách šel do vedení Kostelec, ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Dan Faltys. Jestli něco Lvy celý zápas trápilo, a trápí dlouhodobě, tak je to nedůraz před oběma brankami. Ten se obráncům vymstil těsně před koncem 1. třetiny. V oslabení totiž nedokázali pokrýt útočníky na brankovišti, jeden z nich nastřelený puk tečoval do brankové konstrukce, a druhý – Pavel Pokorný – ho nikým neatakován dotlačil do sítě – 1:1.Pár vteřin na to předvedl svůj “majstrštyk” kostelecký Lev Jakub Šrámek. Zleva kluziště se řítil sám na Hirše, udělal bekhendový blafák a puk pověsil do šibenice takovým způsobem, že v extralize by aspiroval minimálně na zlatou helmu a něco podobného letos asi ani v Pardubicích zatím neviděli.Druhá třetina patřila hlavně střelecky Lipovce. Odskočila na 4:2, postupně se trefili Sejbal, trochu se štěstím Turke a pavučinu v Duškově brance vymetl z dálky Vláďa Šíla.Kostelec snížil na 4:3 zásluhou Mirka Umlaufa, ale když znovu Lipovka zvýšila, devět minut před koncem, z hokejky svátečního střelce Martina Bořka, tak se zdálo, že je o osudu utkání rozhodnuto. Jenže kostelečtí Lvi nejsou zvyklí se vzdávat, zatli zuby a posilnění trochu přísným vyloučením obránce Jirušky, spustili kolotoč před brankou šamana Hirše.Výsledkem byla podařená 57. minuta, ve které nejprve Dan Faltys, svým druhým gólem v zápase, snížil na rozdíl jediné branky. A o pár vteřin později dotlačil Lvy k samostatným nájezdům čerstvý ženáč a novomanžel Tomáš Hlaváček. Zápas Lipovky s Kostelcem tak dospěl zaslouženě alespoň k samostatným nájezdům.

V nich byli šťastnější kostelčtí Lvi, jejich rozhodující nájezd proměnil – až ve 12 sérii – kapitán Martin Kouba.

Nájezd proměnili: Hudousek, Jeníček, Hlaváček, Kouba

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.