Zakletá branka Bílého Újezdu = prohra 0:4

Sestava: Šrámek – Guldán-Bolehovský,Řehák-Umlauf,Plocek-Dostál,Kozel-Umlauf-Šrámek,Martínek-Langr-Plocek,Dušek-Bezdíček-Bulavcsjak.

Před zápasem s dalším soupeřem, který se bude určitě pohybovat v průběhu sezóny v horních patrech tabulky, proběhla taktická příprava s trenérem Mirkem Broulíkem. Zdůrazňoval nám, abychom se vyvarovali zbytečných vyloučení a hlavně hodně stříleli na branku…jeho slova jsme si vzali k srdci nakonec tak nějak napůl 🙂 .Loni jsme s tímto soupeřem odehráli poměrně vyrovnané utkání a prohráli 2:4. Do zápasu jsme tentokrát vstoupili oproti Rychnovu slušně, v první třetině se hrál svižný hokej s šancemi na obou stranách, ale diváci se gólu nedočkali. Jak se dá říct : Újezd měl sice maličko herní převahu, ale vyložených brankových příležitostí bylo kupodivu více na našich hokejkách. Bohužel (i pro diváky) do poloviny zápasu dominovali oba brankáři. Postupně se dostali dokonce do samostatného úniku na Vláďu Vošlajera – Umlauf,Langr a Bulavcsjak, ale brankář hostů byl vždy na svém místě. V první třetině jsme ještě zdárně přečkali krátkou přesilovku 5 na 3. Ve druhé třetině přišla naše chyba v obranném pásmu, místo vyhození kotouče na zakázané uvolnění jsme takzvaně do šatny lovili puk z naší branky v čase 29:34 – 0:1. Po návratu z šatny jsme pokračovali ve stejné hře, ale opět těsně před koncem druhé třetiny v čase 39:20 zvyšuje zblízka nadvakrát Dvořák na 0:2. To byl asi zlomový okamžik celého zápasu. Ve třetí třetině už to byla z naší strany trochu křeč, polevili jsme navíc v nasazení a bruslení a tak nám Újezd ukázal svou hokejovou sílu a přidal další 2 branky „na cestu“. Snažili jsme se ještě alespoň o čestný úspěch, ale branka hostů jakoby byla ten večer pro naše střelce zakletá…i kdyby se hrálo do rána, gól snad stejně nedáme. Navíc s pochroumanou nohou odkulhali postupně  na střídačku Míňa a náš „snajpr“ Míra Umlauf a tak závěrečná siréna ukončila naše trápení a historicky první utkání po dvou letech bez vstřelené branky. Hodnocení: Vyrovnané utkání se silným soupeřem, ztroskotali jsme tak trochu na neproměňování šancí v první polovině zápasu, kdybychom se dostali do vedení, zápas se mohl vyvíjet jinak…mužstvo zaslouží přesto pochvalu opět za bojovnost a nasazení i za nepříznivého stavu, trenérovi se ještě v komentáři po utkání nelíbila některá zbytečná vyloučení a vrásky na čele mu dělají taky 2 zranění hráči 🙁 . Snad se dají do dalšího zápasu dohromady. Slušnou formu potvrdila naše brankářská jednička Lukáš „Šulinek“ Šrámek, který v utkání předvedl pár zákroků, za které by se nemusel stydět ani jeho „učitel“ Pavel Kantor. Musíme tajně doufat, že se forma vrátí a zvlhlý střelný prach spadne z hokejek naší útočné lví vozbě už za týden proti nováčkovi soutěže z Holic. Snad Lva lavina příští pondělí nezasype…