Výsledková mizérie pokračuje…HC Lev – HC Zdelov 3:5

Sestava: Šrámek, Guldán-Zídka, Řehák-Plocek, Kouba-Šrámek-Jeníček, Hudousek-Umlauf-Faltys, Klapal-Dostál-Hlaváček

První zápas v roce 2016 byl tak trochu v očekávání, jestli se nám podaří utnout sérii pěti proher z konce roku. Čekal na nás soupeř z vedlejší “uhelné vesnice” Zdelov, který už letos dokázal potrápit nejednoho favorita a tak se dal předpokládat tuhý boj o body. Hlavně jejich první lajna v čele s rychlíkem Matějem Cvejnem nahání soupeřům v každém utkání strach. První třetinu začal lépe Zdelov, už ve 4.minutě potrestal vyloučení Jakuba Šrámka při úniku 2 na 1 zdelovský Kapucián. Naše hra byla opět tak nějak kostrbatá, kombinace vázla a soupeř se dostával v poklidu přes střední pásmo a vytvořil si i několik šancí. My jsme hru srovnali až v druhé polovině, nejprve se ocitl v obrovské šanci Kuba Šrámek, ale nedal. V čase 18:30 jsme se přeci dočkali, po střele Ládi Guldána pohotově dorazil puk za záda Špačka dobře postavený Dan faltys a bylo srovnáno – 1:1. Bohužel radost nám vydržela pouhou minutu, takzvaného “šatňáka” nám dal po nahození od modré a dorážce kdo jiný než Cvejn – 1:2. Hned na začátku druhé třetiny (20:48) se neuvěřitelně golfákem ze vzduchu trefil Maják a bylo to už 1:3. My jsme si vytvořili pár slibných šancí, ale bohužel bez gólového efektu. Po návratu z kabin přišel asi klíčový okamžik zápasu, když nám soupeř v rozmezí 38-39 minuty odskočil už na 1:5. Jako správný kapitán ještě zavelel k útoku Martin Kouba, když se po krásné individuální akci prodral do útočného pásma a v čase 39:06 snížil taháčkem na 2:5. Třetí třetina však přinesla už jen řadu vyloučení na obou stranách, nevyužité šance a branku půl minuty před koncem utkání, když se podobně jako zdelovský Maják prosadil ze vzduchu trefeným pukem Vláďa Hudousek, který upravil konečný stav na 3:5. Prohráli jsme tak další utkání v řadě, naše černá serie bohužel pokračuje dál a tímto zápasem se nám definitivně pro letošní rok uzavřela vrátka jménem Play-off. Naší hře bohužel stále vázne kombinace, soupeř si většinou vytvoří více brankových příležitostí než my, stěží se dostáváme přes střední pásmo a chybí nám možná i trochu toho štěstí při zakončení…Zdelov vyhrál zaslouženě, předčil nás v bojovnosti a vytvořil si i více brankových příležitostí. Čekají nás ještě poslední 3 zápasy, kde se to pokusíme zlomit. Příští týden ve středu 13.1. od 20:30 hodin nas čeká další utkání a to proti silným Medvědům z Rokytnice, tak uvidíme, jestli se to povede a konečně připíšeme nějaký ten bod do tabulky…

12 komentářů to “Výsledková mizérie pokračuje…HC Lev – HC Zdelov 3:5