Vyhecované derby zvládl lépe Zdelov: HC Lev – HC Zdelov 1:3 (0:3,0:0,1:0)

Sestava: Pokštefl, Jiruška-Plocek Jo, Guldán-Dostál, Čihák-Voborník, Faltys-Šrámek-Sládek, Hudousek-Kouba-Plocek Ji, Kozel-Bezdíček-Hlaváček

Převzato z MHL:

Asi největší derby soutěže, tak by se dal nazvat zápas mezi Kostelcem a Zdelovem. Takže se dal čekat litý boj o každý puk a utkání plné osobních soubojů.Do zápasu vstoupili lépe hráči Zdelova, Lukáš Kroupa dvakrát prověřil pozornost Jardy Pokštefla v brance Lvů a na třetí pokus se už nemýlil. Úvodní gól Zdelov namlsal a dále se borci z uhelné vsi vydávali na nebezpečné výpady směrem k brance soupeře. V 11. minutě při vlastním oslabení potrestal špatné vyhození soupeře druhou brankou Lukáš Kroupa! Ani další nabídnuté přesilovky nedokázali Kostelečtí zužitkovat a jejich střeleckou “impotenci” využil v poslední minutě úvodní třetiny Roman Vašíček, 3:0 pro Zdelov.Ve druhé třetině se do zápisu zapisovaly hlavně tresty a kouskující se hra byla znát na tempu zápasu. Kostelec znovu nedokázal využít tentokrát dvojnásobnou přesilovku a do šaten se šlo za stavu 3:0. Těsně po siréně oznamující poločas se na ledě strhla mela, kterou způsobil svým průjezdem u střídačky soupeře Kostelecký Kuba Šrámek. Horké hlavy všech aktérů museli krotit oba rozhodčí.Po poločase se do pár slibných šancí dostali Kostelečtí, ale kýžený gól se jim vstřelit nepodařilo.

Na začátku třetí třetiny to vypadalo, že Kostelečtí se pokouší vyrovnat spíše trestné minuty Zdelova. Hlavně v 45. minutě nebezpečným a dost zbytečným faulem ukončil své působení v zápase Ladislav Guldán a Zdelov měl k dispozici 5-ti minutovou přesilovku. V té si Zdelovští drželi náskok a nedovolovali Kostelci pomýšlet na korigování zápasu. Čestný úspěch v podobě gólu zaznamenali Lvi až v 59. minutě, kdy tečovanou střelou snížil na konečných 1:3 Jirka Plocek.Derby to bylo se vším všudy, krásné hokejové akce, osobní souboje a i nějaká ta ostřejší slova. Lépe ho však zvládl Zdelov a posunul se díky třem bodům na páté místo tabulky MHL.

Komentář: Zápas s Medvědy nám bohužel herně ani výsledkově nevyšel a tentokrát jsme nenavázali na dobré výkony ze začátku sezóny. Možná to zapříčinila trochu pozměněná sestava nebo neúčast trenéra na naší lavičce. Začátek utkání byl z naší strany ospalý a pak už se to s námi vezlo až do konce…Zdelov na nás vlétl, lépe bruslil a kombinoval, šel proto po zásluze do vedení 3:0. My jsme dokonce nedokázali potrestat ani jedno z 9 vyloučení soupeře v prvních dvou třetinách! Do několika šancí jsme se sice dostali, ale na ukazateli svítila na naší straně stále 0, protože puk na hokejkách nás tento večer nějak neposlouchal. V polovině zápasu přišel ještě impuls v podobě přeskupení našich formací, což sice trochu pomohlo, ale pak nás zase v závěrečném tlaku zastavil zbytečný faul Guldyho, který dostal 5+ do konce. V samém závěru přišel nakonec přeci jen alespoň čestný úspěch a snížení na 1:3, více už jsme toho ale nestihli. Gratulujeme soupeři k výhře, která byla zasloužená, Jarda Pokštefl se tentokrát v brance pořádně zapotil. My se pokusíme příští týden opět vrátit nebo alespoň přiblížit k výkonům z předešlých zápasů.

One Response to “Vyhecované derby zvládl lépe Zdelov: HC Lev – HC Zdelov 1:3 (0:3,0:0,1:0)