V souboji šelem jsme podlehli Predátorům 4 : 6 (1:2,1:2,2:2)

Sestava: Dušek, Zídka-Guldán, Plocek Jo.-Martínek, Hudousek-Kouba-Plocek Ji., Šrámek-Umlauf-Faltys, Hlaváček-Jeníček-Klapal

V 6. kole RHL na nás čekal velice nepříjemný soupeř Predátoři z podhradí Potštejna. Chtěli jsme se pokusit opět vydolovat nějaký ten bod do tabulky, což se nakonec nepodařilo, i když se objevila na ledě letos poprvé posila ze Zlínského kraje – Vláďa “Hudy” Hudousek, kterému dal trenér Broulík důvěru do první lajny 🙂 . První desetiminutovku jsme se cítili asi jako na “potštejnské pouti” na predátorském kolotoči, protože na nás soupeř nastoupil ve velkém stylu a tempu. Byli jsme pod obrovským tlakem, jakoby jsme zůstali duchem ještě v kabině…Dopomohly k tomu tak trochu i dva naše tresty a oslabení, a tak jsme se dostali začátkem první třetiny k jejich brance snad jen jednou. Tento velký tlak vyústil poprávu v 11. minutě gólem v naší síti, když kupu dalších příležitostí ještě zmařil Důša. Postupem času jsme hru aspoň maličko srovnali a z brejku se nám podařilo skórovat a srovnat, když se trefil těsně před koncem naší přesilovky Petr Jeníček – 1:1. První třetinu jsme přesto o jednu branku prohráli, když nás znovu ztrestal Filip Šveřepa. Ve druhé třetině Predátoři podle očekávání trochu ubrali na tempu a tady přišel pro nás asi první klíčový okamžik zápasu za stavu 1:2, to když 2x zazvonilo nastřelené břevno Martincovi svatyně versus následné dvě obdržené branky za pouhou minutu v čase 37 už na 1:4. Minutu před koncem druhé třetiny snížil úderem „ala odpal v softballe“ Tomáš Hlaváček – 2:4 🙂 . Potom přišel ale druhý důležitý moment pro výsledek i vývoj utkání, když jsme začátkem 3. třetiny dostali za stavu 2:4 možnost přesilovky, ale namísto snížení náskoku nám po hrubce Důši soupeř odskočil opět na rozdíl 3 branek, když zasunul v poklidu ve vlastním oslabení do prázdné – 2:5. Do konce zápasu se za nás trefil ještě podruhé Tomáš Hlaváček a Mirek Umlauf, ale Predátoři si náskok už v poklidu pohlídali. V závěru jsme pak zkusili ještě trochu přeskupit naše útočné řady, ale na víc to už nedalo. Soupeř vyhrál zaslouženě, byl po většinu zápasu lepší, důraznější a agresivnější, někdy možná až na hranici pravidel bezkontaktního hokeje. Rozhodčí měli asi nastolit v tomto zápase ještě přísnější metr na častá osekávání a dohrávání osobních soubojů a to s přibývajícím časem na obou stranách, předešlo by se tak našemu zbytečnému oplácení. Velká škoda byla neproměnění našich 3 sólo nájezdů, jednou dokonce dva na osamoceného brankáře Martince, ale to je hokej, jedeme dál. Příští zápas nás čeká ještě tvrdší oříšek, když změříme své síly v derby s druhým týmem tabulky – HC Častolovice. Utkání je naplánované v atraktivním čase na pondělí 30.11.2015 od 18:15 hodin. Častolovice disponují velice zkušeným a silným kádrem v čele s ostrostřelcem Dušanem Felcmanem, tak uvidíme, jestli se nám ho podaří udržet na uzdě…

2 komentáře to “V souboji šelem jsme podlehli Predátorům 4 : 6 (1:2,1:2,2:2)