V posledním utkání základní části RHL výhra, ale i inzultace rozhodčího HC Lev – HC Lípa 8:2

Sestava: Šrámek, Guldán-Plocek Jo., Sládek-Zídka, Čihák-Dostál, Hudousek-Jeníček-Karásek, Šumichrast-Šrámek-Bulavcsjak, Pinkas-Bezdíček-Plocek Ji.

V posledním zápase základní části na nás čekal soupeř z Lípy, který nezískal prozatím ani jeden bod. Cíl byl tak před zápasem jasný: nic nepodcenit a konečně zase zažít pocit vítězství. To jsme také do puntíku plnili, ale poslední vystoupení týmu HC Lípa bylo nakonec bohužel obrazem jejich vizitky v průběhu celého letošního ročníku. Bylo to jejich již třetí nedokončené utkání, odhlásili se z dalšího pokračování a své působení zakončili velkou kaňkou, která se nesluší v jakémkoliv sportu – nejen na ledě… Smutné je, že reakce na chování hráče Svobody nechala vcelku klidným hráče Lípy (kapitána) a zakročit a bránit rozhodčího museli naši hráči, smutné je taky to, že tento jedinec pokazil dalším 24 lidem večer a zbývajících 15 minut hokeje. Asi to tak trochu přivolala slečna u on-line komentáře na zimáku ve 13.minutě…Přitom utkání se z obou stran odvíjelo v poklidu, skóre zápasu i průběh byl vcelku jednoznačný a vyloučení, které předcházelo tomuto incidentu, bylo naprosto správně posouzeno. Průběh a výsledek nemá asi moc cenu komentovat, v polovině jsme vedli již 7:0 a měli převahu, v našem obranném pásmu jsme ale opět „čarovali“ a tak se soupeř dostal do 4 vyložených šancí, které by jiné týmy ihned ztrestaly brankou. Trenér Broulík nakonec zářil spokojeností, že konečně vyhrál a to i po bujaré sobotě – plesu. Velmi spokojený byl také s tím, že složení útočných i obranných formací poskládal sám k obrazu svému 🙂 . Po 12 zápasech a základní části jsme tak skončili na 10 příčce, za 2 výhry, 2 remízy a 8 proher, celkem pouze 9 bodů a skóre 59:88. Tady je jasně vidět, kde nás letošní ročník tlačí bota…velké množství obdržených branek. A tak jsme po zásluze zůstali letos pod branami vyřazovacích bojů a play-off. Čekají nás však ještě souboje o celkové umístění na 9.-12.místě – play-out, kde se střetneme v minitabulce 4 týmů každý s každým dvoukolově. Poslední HC Lípa se před play-out ze soutěže bohužel odhlásila. Již tuto středu 3.2. se utkáme od 20:30 hod. s HC Legie Týniště, se kterým jsme odehráli v základní části hodně divoké utkání 10:9, takže diváci se určitě mají na co těšit 🙂 .

HC Lev – HC Lípa 8:2 (3:0, 5:2, 0:0 ukončeno ve 45.minutě utkání – inzultace rozhodčího hráčem hostí: úder pěstí do obličeje)

Střelci: 5.min Plocek Ji. (Bezdíček) 1:0, 10.min Jeníček (Karásek) 2:0, 12.min Pinkas (Bezdíček) 3:0, 21.min Hudousek 4:0, 23.min Zídka 5:0, 26.min Hudousek (Jeníček) 6:0, 27.min Šumichrast (Šrámek) 7:0, 32 min Bulavcsjak (Šrámek) 8:1