V derby prohra o jednu branku : HC Lev – HC Častolovice 4:5

Sestava: Šrámek, Guldán-Umlauf, Sládek-Čihák, Martínek-Dostál, Bulavcsjak-Langr-Kouba, Bolehovský-Bezdíček-Šrámek, Plocek Jos.-Jeníček-Hlaváček

Po svátečním odpočinku nás čekal další oříšek na ledě, tentokrát soupeř s velmi silnou útočnou vozbou ze sousedních Častolovic. Vždyť HC Častolovice mají hned 3 hráče v první desítce tabulky kanadského bodování soutěže, navíc dokonce jejího lídra. Nám naopak chyběl pro trest na jedno utkání Mirek Umlauf. V tomto utkání jsme proto měli 2 velké cíle: udržet na uzdě právě ostrostřelce – Dušana Felcmana a pokud možno co nejdéle držet čisté konto a krok s favoritem. Obojí se i podařilo, na body to však stejně nakonec nestačilo, přestože se nám skvěle povedl začátek. Mimo prostřední dějství a počtu našich trestných minut vcelku super zápas a spokojenost. Kdybychom ten večer schovali sudím píšťalky, třeba i vyhrajeme…8 někdy i zbytečných vyloučení = 5 využitých přesilovek zkušeného soupeře a branek v naší síti. V početním oslabení jsme tentokrát hráli možná i hůř než naše dvacítka na nedávném MS a to je co říct 🙂 . V polovině utkání jsme přesto vedli 3:2, zlomová byla možná hrubka v obraně a branka na 3:3 po návratu z kabin, kdy místo poklidného vyhození puku a střídání jel sám na branku Durčan a proměnil. Potom se prosadily dvě opory (Pavlík, Felcman) a po pěkných akcích poslaly Častolovice do dvoubrankového vedení. Minutu před koncem se nám podařilo alespoň zaslouženě snížit na 5:4 a dovézt zápas do dramatické koncovky pro diváky. Mohli jsme si tak po oddechovém čase poprvé vyzkoušet hru bez brankáře, ale na výsledku už se nic nezměnilo…Jak šel čas:

1. třetina: Po počátečním oťukávání jsme šli po nenápadné akci v 7. minutě do vedení, když Pepa Plocek vystřelil z levé strany a u vyraženého kotouče byl nejdříve Tomáš Hlaváček -bekhendem nad brankáře dal na 1:0. Potom předvedli parádní zákroky oba brankáři, když zlikvidovali samostatné nájezdy (Felcmana-Kouba). V 17. minutě jsme soupeře zaskočili ještě víc, Láďa Guldán si najel od mantinelu mezi kruhy a parádní střelou švihem překonal podruhé brankáře Brandejse. První třetina tak vyzněla i přes 2 vyložené šance soupeře lépe pro nás – 2:0. To však ještě nikdo netušil, že kamenem úrazu bude v tomto utkání naše hra v oslabení… 🙁
  2. třetina: Častolovice přidali na obrátkách, na led dorazil se zpožděním další ex-opočenský hráč Pavlík a nám jakoby se na hokejky začala vkrádat nervozita. Navíc během dvou minut (24-26) bylo srovnáno. Zásluhou Durčana a 2 využitých přesilovek – 2:2. Hned za minutu si vyměnili puk Míňa-Radek Lang-Míňa, ten ujel po levé straně a střelou podél brankáře nám vrátil vedení – 3:2. Do kabin se tak šlo i přes zhoršenou hru s jednobrankovým náskokem. Po návratu zbytečná chyba v obraně a opět potrestané vyloučení – 3:3. Potom přišlo známé pravidlo – nedáš/dostaneš: Pepa Čihák nastřelil tyč, vzápětí znovu při našem oslabení si vzal puk za vlastní brankou Pavlík, nikomu ho nepůjčil a střelou mezi kruhy vymetl šibenici branky Lukáše Šrámka – 3:4.
  3. třetina: Hru jsme opět trochu srovnali a zlepšili, Častolovice jsme chvilkami dostávali i pod tlak-pouze vyhazovali na zakázané uvolnění. Ve 47. minutě měl obrovskou příležitost na srovnání Petr Sládek, jenže jeho střela ztroskotala na lapačce brankáře hostí. A tak se konečně ke slovu dostal nakonec i ostrostřelec Felcman, jak jinak než při přesilovce, po pěkné kombinaci s Pavlíkem zvyšuje na 3:5. V závěru nám soupeř svoji nedisciplinovaností (kterou okoukal asi od nás) daroval přesilovku 5 na 3, Míňa nakonec zaslouženě pouhou minutu před koncem vykřesal jiskřičku naděje – po pěkné přihrávce Martina Koubiče uklidil z první puk za záda Brandejse – 4:5. Ze závěrečného závaru v útočném pásmu už nic nebylo a tak z toho byla těsná porážka o jednu branku.

Pochvalu za předvedenou hru v 1. a 3. třetině zaslouží celé mužstvo, vyzdvihl bych ještě výkon naší brankářské jedničky a celé první lajny se svátečním střelcem Milanem Bulavcsjakem. Myslím, že jsme favorita celkem slušně potrápili a byli krůček od malého překvapení kola-škoda. Další zápas nás čekají Medvědi z Rokytnice, tak třeba příště konečně urveme zase nějaký ten potřebný bod do tabulky. Ještě musíme počkat na hodnocení trenéra, jak přistoupí k tak velkému počtu vyloučení v prohraném zápase 🙂 .