Utkání s Lavinami nakonec body nepřineslo. HC Lev – HC Laviny 5:6

Sestava: Šrámek, Řehák-Zídka, Plocek Jo.-Martínek, Jeníček-Kouba-Vavřinec, Šrámek-Umlauf-Klapal, Šumichrast-Dušek-Plocek Ji.

Po týdenní pauze jsme nastoupili proti soupeři, který je na tom s hokejovou kvalitou tak nějak podobně jako my, a tak jsme se chtěli pokusit potvrdit “zlaté” body z utkání proti Sršňům 🙂 . Nakonec z toho bylo sice vyrovnané utkání, ale se špatným koncem. První třetinu jsme začali dobře, už v 5.minutě jsme využili přesilovku, když se trefil Petr Jeníček – 1:0. Lavináři se postupem času osmělovali, 2x zazvonila dokonce naše branková konstrukce, až nám dotřetice ujel nejproduktivnější hráč Bednařík a s přehledem zakončil – 1:1. Ani ne za minutu jsme šli ale znovu do vedení, když se střelou mezi kruhy trefil Jirka Plocek – 2:1. Lavinám pak nebyla uznána asi regulérní branka, když rozhodčí necitlivě přerušil hru. Když už se blížil klakson konce prvního dějství, soupeř dokázal potrestat naše vyloučení a pouhých 20 vteřin před koncem 1. třetiny srovnal gólem do šatny na 2:2. Před tím měl ještě obrovskou šanci v oslabení Kuba Šrámek, jehož samostatný únik ale brankář Holic zneškodnil. Potom jsme nepochopitelně pro nás zaspali začátek druhé třetiny, kdy nás soupeř přehrával a byly z toho nakonec 3 branky v naší síti během 10 minut po hrubých chybách…2:5. Většinou máme přitom výpadky až po návratu z kabin a svačiny. Ukázkou našeho hokejového zmaru byla čtvrtá branka Lavin, kterou jsme soupeři nabídli jako na zlatém podnosu dokonce při naší přesilovce 5 na 3, což nás tak trochu dostalo do kolen. Těsně před poločasovou úpravou ledu ještě ujel náš rychlík Petr Jeníček a puk doslova procedil i s brankářem do sítě – 3:5. Po návratu na led se obraz naší hry moc nezlepšil, Holice v poklidu hlídali střední pásmo a do větších šancí jsme se dostávali pouze sporadicky. Třetí třetinu jsme naši hru opět trochu zlepšili, ale i přes závěrečný risk bez brankáře a tlak, kdy trenér Broulík namíchal na led ten nejsilnější koktejl, jsme už zápas nestihli dostat alespoň do nájezdů. Ve 42. min. se sice parádně trefil do horního růžku náš kapitán Martin Kouba – 4:5, ale v 52. min. soupeř odskočil opět o 2 branky, když se trochu se štěstím trefil Kovařík – 4:6. Pět minut před koncem ještě vykřesal naději Tonda Řehák, který šikovně tečoval “nahození” Marka Zídka a byl z toho nakonec tokový dloubáček ala Poborský- 5:6, to bylo však z naší strany vše. Lavináři hráli po celý zápas koncentrovaně a měli větší klid na hokejkách než my. Nám vázla hokejová kombinace, hlavně musíme zapracovat na přesilovkách, které se nám tento zápas vůbec nepovedly. Navíc v důležitých chvílích zápasu jsme šli místo do tlaku na trestnou lavici 🙁 . Škoda, že se nám nepodařilo urvat nějaký ten bod do tabulky, v konečném zúčtování bude pak třeba chybět. Další utkání sehrajeme proti nepříjemnému a kvalitnímu soupeři už v pondělí 23.11. od 20:30 hodin, kdy vyzveme na souboj šelem Predátory z Potštejna. Přijeďte nás podpořit v boji o další body do tabulky.

HC Lev Kostelec : HC Laviny Holice 5:6 ( 2:2,1:3,2:1 )

One Response to “Utkání s Lavinami nakonec body nepřineslo. HC Lev – HC Laviny 5:6