Tvrdý direkt v úvodním čtvrtfinále…HC Lev – HC Rychnov 3:18

Sestava: Šrámek, Guldán-Plocek Jos., Sládek-Čihák, Bolehovský-Martínek, Šrámek-Kouba-Jeníček, Hlaváček-Bezdíček-Dušek, Šumichrast-Klapal-Plocek Jir.

V prvním čtvrtfinálovém duelu na nás čekal hodně tvrdý oříšek, a to neporažený celek a vítěz základní části HC Rychnov. Letošní ročník jsme se už s Rychnovem jednou střeli a byla z toho „přívětivá“ prohra 6:2, porazit tohoto soupeře by byla asi taková malá hokejová senzace. Navíc před utkáním byl tak trochu problém se sestavou, když přišly 3 omluvenky nominovaných hráčů (2x nemoc a 1x dálniční známka 2015) plus zranění našeho snajpra Mirka Umlaufa. Do zápasu jsme šli s tím, udržet co možná nejdéle s favoritem krok…jenže tento plán se hned po první třetině sesypal 🙁 . Zápas začal s malým zpoždění, když museli rozhodčí trochu pospravit síť branky u světelné tabule. Jakoby tušili a přivolali tím pohromu, která pro nás přišla ve druhé třetině právě na tuto branku…deset přesných zásahů rychnovských ve druhém dějství hovoří za vše (z toho hned 5x se prosadil vedoucí muž kanadského bodování Olda Čevora). Myslím, že po našem zápasu musela přijít opět kontrola sítě a to hlavně pravého horního rohu 🙂 . Jak šel čas není potřeba asi tentokrát moc rozebírat, protože nám ubíhal tak nějak hodně pomalu. Na první branku Rychnova ze 2.minuty dokázal ještě odpovědět Martin Kouba, do konce 1.třetiny jsme ale 2x nešťastně inkasovali (tečovaná střela od modré našim obráncem a branka od brusle po nastřelení před naší branku). My jsme se do šancí dostávali pouze sporadicky. Rozhodčí pak hodil úvodní buly druhé třetiny a než jsme se nadáli, znovu jsme v čase 20:34 inkasovali. Soupeř nás nutil k rychlé hře, což nám způsobovalo problémy v obranném pásmu při naší rozehrávce. Dostávali jsme se čím dál více pod tlak a hráli pouze na brejky. Snad jen naše první lajna dokázala rychnovské hráče trochu potrápit a prosadit se, což je proti takovému soupeři málo.Pár našich šancí ale gólman Sejkora bez větších problémů zlikvidoval. Zato soupeř roztočil svůj hokejový a brankový kolotoč na plné obrátky a do naší sítě padal jeden gól za druhým, my jsme absolutně nestíhali, na ledě bylo v tu chvíli jakoby jen jedno mužstvo. Přesto se nám podařilo do konce 2.třetiny 2x skórovat, když se prosadil i zbytek našeho nejúdernějšího útoku (Petr Jeníček a Kuba Šrámek) – 3:13. V poslední části už jenom pokračovala hra kočky s myší a vyfasovali jsme bůra, své galapředstavení pak završil rychnovský Čevora dvěma brankami (celkem v zápase 7+3). Byl z toho tak nakonec historicky nejvyšší debakl  v uplynulých třech sezónách. Musíme se z toho oklepat a vymyslet něco na odvetu, i když to bude asi hodně těžké. Třeba ale trenér vytáhne příští týden nějaký svůj tajný trumf a soupeře překvapí. Na zpáteční cestě z utkání mě kladl na srdce, abych tam do článku napsal: „Napiš tam, že mě vstávaly na hlavě vlasy hrůzou během zápasu a že jsem chtěl po 15-té brance odejít ze střídačky…nakonec jsem ale vydržel až do konce.“ Hodnocení: Jasná záležitost v podání HC Rychnov, my jsme se snažili, bojovali ale to tentokrát nestačilo. Pozitivní byla hra a 3 vstřelené branky našeho prvního útoku, který dokázal občas i soupeře přitlačit v obranném pásmu. Pět našich trestů není mnoho, ale 3 inkasované branky při naší přesilovce ano. Do příštího týdne, před dalším soubojem Davida s Goliášem, musíme zapracovat hlavně na důsledné defenzívě…jen tak můžeme pomýšlet na důstojně odehrané utkání s cílem do 10 obdržených branek.