Těsné ale zasloužené vítězství Lvů…HC Lev – HC Zdelov 4:3

Sestava: Šrámek, Bolehovský-Guldán, Čihák-Martínek, Plocek-Dušek, Kouba-Langr-Plocek, Šumichrast-Jeníček-Šrámek, Hlaváček-Bezdíček-Klapal

Do dalšího utkání ve skupině o umístění jsme nastupovali hlavně s tím, nevyfasovat opět nějaký větší brankový příděl a především zlepšit hru v našem obranném pásmu. Čekal na nás velice nepříjemný soupeř ze Zdelova, který už letos dokázal potrápit nejednoho favorita. Hlavně jejich úderná mladá trojice z první pětky nahání hrůzu většině obranám a dokáže trestat každou chybu. V brance se navíc představil host od Predátorů – Luboš Martinec, který dokáže někdy pěkně čarovat. Nálada v týmu byla ale jako vždy před zápasem pohodová i bojová …“dopředu to půjde“ jak někdo v kabině prohlásil, „poněvadž jde na to dnes Libor „Ovečkin“ Šumichrast a ten dá gól i ze šatny 🙂 „. To v tu chvíli nikdo netušil, že to bude nakonec pravda…První třetina začala vcelku vyrovnaně, každý z týmů si zkusil jednu přesilovou hru ale bez úspěchu, my jsme měli jednu obrovskou šanci, kdy Kuba Šrámek při svém typickém úniku nastřelil pouze tyč. Ve 14.minutě však udeřil soupeř, a to kdo jiný než nejproduktivnější hráč Zdelova Lukáš Kroupa – 0:1. Pouhých 10 vteřin před koncem 1.třetiny přišla navíc další pohroma, soupeř ujel 2 na nikoho (tedy pouze na Lukáše Šrámka) a tentokrát si role z první brankové situace borci vyměnili: Kroupa předložil puk jako vepřovou před poloprázdnou branku a Korman dal na 0:2. První třetinu jsme odehráli vcelku dobře, přesto jsme opět prohrávali o 2 branky. Náš strašák posledních zápasů – druhá třetina – pro nás však tentokrát začala vcelku dobře a hned ve 21.minutě snížil na 1:2 Tomáš Bezdíček po asistenci dalšího Tomáše(Hlaváčka). Ve 27.minutě o sobě dal poprvé vědět Libor Šumichrast a vyrovnal na 2:2. Jenže hned za necelou minutu zaúřadovalo opět zdelovské duo K+K a bylo to 2:3. Navíc jsme šli před odchodem na poločasovou pauzu do čtyřech za podražení. Přesto 2 vstřelené góly nás vrátily trochu do zápasu. Trenér Mirek Broulík předal malý dárek k narozeninám Martinu Koubovi, který se za gratulace odvděčil hráčům v poločase menším platem povoleného dopingu – hnědý iontový nápoj značky „G“ 🙂 . To jakoby nás do druhé půlky zápasu nakoplo k obratu…Po návratu na led jsme ve 32.minutě ujeli 3 na 1, náš kapitán  zakřičel pokyn ze střídačky: „v klidu se podívej“ a Libor Šumichrast ho vyslyšel…podíval se v klidu kde stojí brankář a lehkým taháčkem zakončil chladnokrevně podél betonu k tyči – 3:3. Do konce druhé třetiny jsme si ještě zahráli přesilovku 5 na 4 i 5 na 3, ale branka nepadla. Rozhodnou tak musela poslední část utkání. Ze začátku jsme přečkali naše 2 vyloučení a zdelovské přesilovky, v jedné dokonce Kuba Šrámek při protiútoku nastřelil tyč. Mužstvo makalo na plné obrátky a cítilo, že by to dnes mohlo konečně zase dopadnout, soupeři tak trochu docházely síly, protože hrál pouze na 2 pětky. V 52. minutě přišlo nakonec rozuzlení, když výborně hrající druhý útok dostal zdelovské pod tlak, Petra Jeníčka ještě brankář vychytal, puk se ale dostal k Liborovi „Ovečkinovi“, který jak je jeho zvykem v klidu kličkou a zakončením k tyči překonal potřetí Martince – 4:3. Do konce zápasu zbývalo pouhých 8 minut, soupeř se nadechl k závěrečnému tlaku, my jsme však statečně odolávali…před koncem si ještě Zdelov vzal oddechový čas a zkusil hru bez brankáře, ale těsný náskok jsme už ubránili. Radek Langr ještě v samotném závěru těsně minul z půlky hřiště prázdnou branku. Po delší době jsme tak mohli zase slavit vítězství a skalp vcelku silnějšího soupeře 🙂 , kterému jsme oplatili porážku ze základní části. Trenér tak nakonec opět zářil spokojeností. Poslední zápas letošního ročníku RHL nás čeká už tento čtvrtek od 20:45 hod. proti HC Bílý Újezd, přijďte nás prosím podpořit před dlouhou letní hokejovou pauzou v boji o 6.místo.