Sršni nám uštědřili tentokrát 11 “bodnutí”…HC Lev 2 : 11 HC Sršni Záměl

K dalšímu utkání jsme tentokrát nastoupili proti loňskému vítězi RHL a jednomu z favoritů letošního ročníku HC Sršni Záměl. Povzbuzeni dobrým výkonem a první výhrou nad Častolovicemi z minulého týdne jsme měli v plánu svého silného soupeře minimálně potrápit, ale náš plán se začal hroutit jako domeček z karet už na začátku utkání. Opět se nám nepovedl začátek zápasu (tak jako v zápase s HC Rychnov),  kdy jsme chtěli co nejdéle udržet čisté konto. Soupeř na nás doslova vlétl, špatná obranná činnost, nedisciplinovanost a velký chaoz v naší hře znamenal drtivou převahu Sršňů a rychlé vedení v 9.min už 3:0. Problémy nám dělal hlavně rychlík Leoš Dostál a taky výborně hrající autor 1 branky Tomáš Petrášek ml. V 10 min. vykřesal jiskřičku naděje Martin Vavřinec, když se trefil z pravé strany a využil naší 1.přesilovku. Jenže Sršni pokračovali v nasazení a kolotoči a v dalších 2 minutách přidali 2 branky (Večeř, Dostál) a tak na ukazateli skóre svítilo už ve 12 min. hrozivé skóre 1:5 ! Do konce 1. třetiny jsme dokázali využít ještě 1 přesilovku, kdy se po pěkné akci a nahrávce Martina Vavřince prosadil Martin Kouba 2:5. Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu a skončila debaklem 0:6 : soupeř byl všude dřív, vytvářel si další šance a přehrával nás, my jsme se k ohrožení branky a Jardy Pokštefla dostávali pouze sporadicky. Za zmínku stojí, že nám soupeř vstřelil 1 branku dokonce při naší přesilové hře. Konečné skóre po 2 třetinách bylo tak 2:11 a zápas zaváněl velkým debaklem. Poslední třetinu jsme přeci jen odehráli bez obdržené branky, brankář Lukáš Šrámek se ale i tak nenudil a několik šancí soupeře zneškodnil. Za nás zahrozil ještě sólo únikem Mirek Umlauf, který neproměnil, nevyužili jsme ani 1,5 minuty dlouhou přesilovku 5 na 3. Rozhodčí Burýšek tak ukončil kostelecký zmar v tomto utkání a konečný výsledek 11:2 hovoří za vše. Hodnocení: soupeř jiného kalibru a opět dvouciferný příděl, na Záměl se nám ještě nepodařilo zahrát (loni 2:8 a 9), nestíhali jsme bruslařsky ani takticky, chybělo větší nasazení tak jako v minulém utkání. Proti hokejovějším soupeřům z 1.poloviny tabulky musíme myslet asi víc na to gól nedostat než se snažit dát. Týmu možná trochu pomohl 3. třetinu (0:0)  příchod našeho “poradce”  Jury Hrčky na střídačku, kdy se začly opět plnit taktické pokyny a hra dozadu se otrochu zlepšila, začalo se více bojovat a bránit a soupeř se už nedostával tolik do klidného zakončení. Příští zápas nás čeká už v úterý od 19:45 proti IHC Kvasiny, ktarý dostal taky toto kolo pěkný příděl (14 branek) v derby od Bílého Újezdu –  soupeř tradičně ze středu tabulky se kterým by se měla dát hrát vyrovnaná partie, tak snad se z vysoké porážky brzo oklepeme a naše výkony nebudou dál jako na houpačce :-). Děkujeme všem fanouškům  HC Lev za podporu na stadionu v tomto utkání  a že vydrželi až do konce…