Sestava: Šrámek, Karásek-Martínek,Řehák-Sládek,Guldán-Dostál,Jeníček-Langr-Kouba,Klapal-Umlauf-Šrámek,Hlaváček-Dušek-Bulavcsjak

V dalším kole před vánoční přestávkou nás čekal velice tvrdý oříšek, a to jeden z favoritů na celkové vítězství a doposud neporažený tým Sršni ze Záměle. Na toto mužstvo bohužel ještě stále zatím výkonnostně nemáme, je to většinou jen o tom, kolik branek nám nadělí…Tento souboj byl ale pikantní v tom, že branku hostí hájí letos jinak Lev Honza Dušek – na hostování. Duel proto sliboval velmi zajímavou podívanou pro příchozí diváky. Sestava nabídla možná to nejsilnější, co bylo momentálně k dispozici a tak rozkaz zněl jasně: pokusit se co nejdéle držet s favoritem krok a pokud možno čisté konto, co nejvíce střílet na branku. Do zápasu vlétli Sršni ve velkém stylu, chvilkami roztáčeli pořádný hokejový kolotoč před brankou Šulina. Naše hra se trochu srovnala až kolem 3. minuty, kdy nám soupeř nabídl přesilovou hru, jenže ta netrvala dlouho – opět jsme chtěli soupeře překvapit v šesti hráčích na ledě, ale rozhodčí si toho kupodivu všiml 🙂 . V 9. minutě ale přeci jen udeřilo: Filip Večeř vystihl přihrávku našich obránců na modré a uháněl spolu s Dytrtem na osamoceného Lukáše Šrámka, ten zakončil ještě vedle, jenže odražený puk od zadního mantinelu zasunul do prázdné branky Večeř – 0:1. První třetina se odehrála docela ve vysokém tempu, my jsme možná hráli až moc s velkým respektem k soupeři. Ve druhém dějství jsme ještě více srovnali hru a začali i trochu kousat, občas jsme Sršně i zamkli u jejich branky. 25. minuta: pěkná střela Martina Duška, z dorážky pak Tomáš Hlaváček trefil pouze boční síť Důšovi svatyně. Za minutu už ale přišlo zasloužené vyrovnání: Petr Jeníček vrátil před branku nahrávku Radka Langra od mantinelu, kde byl připraven Martin Kouba a dal pohotově podél brankáře – 1:1. Jenže radost z vyrovnání nám vydržela pouho pouhých 8 vteřin, ihned po vhazování a chybném vyhození šel soupeř znovu do vedení – 1:2. Za další minutu, navíc při naší přesilové hře, dojel vyhozený puk rychlík Dostál, dal zadovkou na Tomáše Petráška a ten tvrdou střelou propálil našeho brankáře – 1:3. To byla pro nás tak trochu sprcha před odchodem na poločasovou přestávku, kdy jsme sice srovnali herně krok, ale dvakrát inkasovali. V závěru druhé třetiny jsme hráli ještě 1,5 minuty dlouhou a vcelku slušnou přesilovku 5 na 3, ale bez gólového efektu. Po návratu hráči Záměle přidali opět na obrátkách, měli převahu, my jsme dál makali a dřeli. 35.minuta=2 momenty: Honza Karásek vyhnal všechny pavouky z masky Důši trvdou střelou od modré a ostrostřelec Mirek Umlauf přidal vrásky na čelo trenéra Mirka, když si šel poprvé oddychnout na 10. minut za kritiku rozhodčího za katr. Hned v první minutě 3. třetiny, znovu po pěkné spolupráci Dytrt-Večeř, zvyšují zámělští na 1:4. I za tohoto nepříznivého stavu jsme však nesložili zbraně. 43. minuta: Honza Karásek při chuti, tentokrát trefuje brankovou konstrukci. Při svém teprve druhém střídání odpočatý Mirek Umlauf plácl do ležící hokejky soupeře na ledě, přidal další kritiku a odjel tak předčasně do sprch s přídělem 2+10+20 (do konce utkání). Z hlediště se v tu chvíli ozvalo: “Tebe to dneska nebaví?“ :-)V 53. minutě Tomáš Martínek vyhodil středem puk, tam ho před obráncem šikovně vypíchl náš rychlík Petr Jeníček a jak je jeho zvykem: svůj únik chladnokrevně zakončil střelou nad beton – 2:4. Vykřesal tak ještě malou naději, navíc hned po buly, za pouhých 6 vteřin měl obrovskou šanci Petr Klapal, tomu se ale nepodařilo zvednou puk nad bezmocně ležícího brankáře a trefuje pouze jeho hokejku na ledě. 55. minuta: Honza Karásek versus Důša potřetí, tentokrát se ve velké rychlosti s pukem natlačil ze strany do brankoviště, byl podražený a nestihl zakončit, jenže v pádu trefil nechtěně Honzu do hlavy…ten to nakonec rozdýchal a zápas dochytal. Možná to byl jen takový nenápadný time out před závěrečným tlakem a další přesilovkou 5 na 3. Myšlenka odvolat brankáře a zkusit hrát poprvé power-play 6 na 3 byla trenérem v čase 55:10 zavrhnuta 🙁 . Ještě že tak, protože puk nám tentokrát moc nepůjčili dvě zámělské opory – Večeř/Dostál. Konec zápasu. Hodnocení: Souboj dvou kosteleckých brankářů dopadl nakonec lépe pro také našeho Honzu Duška. Lvi ale nedali svou kůži tentokrát vůbec lacino. Kluci makali a bojovali naplno a odměnou bylo zatím asi nejlépe odehrané utkání proti tomuto kvalitnímu soupeři, a to jak výsledkově tak i herně. Škoda 2 chyb v obraně při naší rozehrávce, které dokázal soupeř vždy 100% ztrestat. Sečteno podtrženo, favorit byl sice po většinu zápasu lepším týmem, ale tentokrát jsme Sršně dokázali hodně potrápit. Hráči tak odcházeli i po prohře ze zimáku s dobrým pocitem a o to jde. Cíl pokořit našeho brankáře v barvách Záměle se taky podařil. Velmi pozitivní i do dalších zápasů bylo, že jsme i za nepříznivého stavu nerezignovali a bojovali jako Lvi z dob našich hokejových začátků 🙂 .

2 komentáře to “Souboj kosteleckých brankářů vyzněl nakonec lépe pro Honzu Duška – HC Lev : Sršni Záměl 2:4