Skoro ztracený zápas jsme dotáhli nakonec opět alespoň do nájezdů…HC Lev – HC Legie 7:8 sn. (1:2,1:2,5:3)

Sestava: Šrámek, Guldán-Dostál, Sládek-Martínek, Kouba-Jeníček-Šumichrast, Klapal-Šrámek-Faltys, Hlaváček-Bezdíček-Plocek Ji.

Zápasy s HC Legie Týniště bývají tuto sezónu hodně divoké, divák do poslední chvíle nikdy neví, jak zápas dopadne a co se ještě stane…ne jinak tomu bylo i včerejší večer. Tak nějak to naznačilo tentokrát už i rozbruslení, kdy jsme se ocitli najednou ve tmě 🙁 . Kvůli kolísání elektrické energie došlo k výpadku světel, a tak jsme si zkusili předzápasovou atmošku třeba jako v Pardubicích. Desetiminutové čekání na světla nás ale nijak nerozhodilo, 1. třetinu jsme začali dobře, bojovně a po zásluze jsme se ujali v 5.min. vedení 1:0. Legionáři ale v druhé desetiminutovce hru srovnali a skóre otočili ve svůj prospěch na 1:2. Bohužel se závěrečnou sirénou světla opět zhasla, a tak jsme se po vzájemné domluvě odebrali do kabin na pauzu a úpravu ledu už netradičně po 1. třetině. Po návratu se hrálo pouhé 4. min. a opět přišlo tentokrát aspoň jen pološero…kapitáni domluvili, že to zkusíme hrát i za těchto podmínek snížené viditelnosti a při dalším výpadku pojedeme domů na Barcelonu. Bohužel pak nastala kuriózní situace: hned z prvního vhazování v našem obranném pásmu skončila dalekonosná střela od modré v naší síti. Za snížené viditelnosti měla lapačka našeho brankáře opožděnější reakci. Světla pak začala postupně zase během hry naskakovat, my se začali pomalu rozkoukávat a ve 30.min. jsme snížili stav na 2:3. Ve 34.min. už to bylo ale bohužel opět o 2 branky – 2:4. Po taktické dohodě na střídačce, zkusit dát naší hře za nepříznivého stavu do poslední třetiny nějaký impuls, jsme přesunuli Tomáše Bezdíčka do první lajny místo Libora Šumichrasta. Impuls přišel, ale nejdříve měl možná tak trochu i opačný efekt…Ve 42.min. sice Petr Sládek snížil na 3:4, pak nám ale soupeř v rozmezí 45-52. min. poslal za záda Šulinka hned 3 pozdravy a naše naděje na bodový zisk tak v tomto utkání spadly k bodu mrazu – 3:7. V tuto chvíli by na nás nikdo nevsadil ani zlámanou grešli, jenže to by nebyl zápas s HC Legie Týniště, kdo předčasně ze zimáku odjel nebo vypnul on-line přenos tak prohloupil 🙂 . V 54.min. se nám totiž podařil husarský kousek, když jsme stihli během minuty vstřelit 3 branky – 6:7 ! Týništi nepomohl ani oddechový čas, v závěru zápasu jsme byli na koni zase my, když v 58.min. dokonce Tomáš Martínek rozjásal naší nabuzenou střídačku znovu – srovnáno 7:7 ! Do konce zápasu měl každý ještě po jedné super šanci na strhnutí výsledku na svou stranu, ale přeci jen se šlo opět na nájezdy, tak jako neuvěřitelně zatím v každém našem zápase v play-out. Tam ale naši střelci tentokrát úplně vyhořeli, když brankáře Sedláčka ani jednou nepřekonali. Legionář Jedlinský naopak až ve čtvrté sérii našel skulinku a tak bod navíc bral tentokrát soupeř. Zápas byl po celou dobu vcelku vyrovnaný, každý tým neproměnil ještě řadu šancí, padlo 14 branek, takže bylo na co koukat. Nám se podařil navíc poprvé málem neskutečný obrat, takže jsme bod brali všemi deseti 🙂 . Za zmínku ještě stojí 2 pěkné branky z postu obránce Petra Sládka a pouhé 4 vyloučení, což svědčí o velmi čistém a v poklidu odehraném utkání z obou stran, jak je již s tímto soupeřem ve zvyku. Čekají nás ještě 2 zápasy, tak uvidíme, jestli prolomíme konečně sérii 4 remíz v řadě. 29.2. od 20:30 nás čeká podruhé HC  Sibiř.

Branky:5.min Hlaváček (Plocek) 1:0, 30.min Šumichrast (Šrámek) 2:3, 42.min Sládek (Šrámek) 3:4, 54.min Šrámek (Sládek) 4:7, Sládek 5:7, Šumichrast (Hlaváček) 6:7, 58.min Martínek (Jeníček) 7:7