Sibiř jsme udolali až na nájezdy 5:4 (2:0,1:0,1:4)

Sestava: Šrámek, Guldán-Dostál, Sládek-Čihák, Hlaváček-Jeníček-Dušek, Bulavcsjak-Šrámek-Plocek Ji, Faltys-Umlauf-Martínek

Je to už možná tak trochu „ohraná písnička“ – zápas většinou skvěle rozjedeme, makáme, dáváme branky a v závěru ho potom až skoro neuvěřitelně málem ztratíme…Minulý týden s Legiemi, včera se bohužel podobný scénář odehrál a opakoval i se Sibiří 🙁 . V druhé polovině zápasu nám navíc většinou vždy zvlhne střelecký prach. Naše druhé vystoupení v Play-out jsme proti tygrům začali zase velmi dobře. Trenérovi tentokrát vyšel trochu podivný tah se sestavou, když výborně hrající druhou lajnu z minulého utkání, včele s Mirkem Umlaufem, šoupnul až jako číslo 3. Do první nasadil Martina Duška a ten se mu odvděčil svou šikovností, když se v 1. třetině v rozmezí 2 minut hned 2x prosadil a poslal nás do vedení 2:0. V zápase jsme byli lepším týmem, dostávali se do slibných brankových příležitostí, ale dobře chytající brankář Lagron další navýšení skóre nepovolil. Sibiř si vytvořila 2 super šance, které bravurně zneškodnil tentokrát dobře chytající Lukáš Šrámek. Jinak jsme poctivě hráli i v našem obranném pásmu a bojovali jako Lvi. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0. V hlavách nám o přestávce maličko šrotovaly naše katastrofické návraty na led, trenér vyměnil nefungující „doping“ z minulého týden: mandarinky zpět za banány a možná to na chvilku i pomohlo 🙂 . Ve 34. minutě doslova „přeloboval“ brankáře a zvýšil už na 3:0 Tomáš Hlaváček. Na začátku 3. třetiny se štěstím skóroval Petr Jeníček, když objel branku a od brusle sibiřského hráče zasunul už na 4:0. Zápas se zdál být rozhodnutý, jenže Sibiř nesložila zbraně a zabrala. Hned za minutu nás trochu zchladil Šíla a snížil na 4:1. To ještě nikdo ani ve snu netušil, že v rozmezí 54.-58.minuty dokážeme soupeři skoro darovat 3 branky po našich chybách v obranném pásmu a že se půjde opět na nájezdy. Zápas tak připomněl průběh ze základní části, kdy jsme také vedli už 7:4 a nakonec prohráli na nájezdy. Vypadá to, že trenér Broulík bude potřebovat ke svému asistentovi angažovat na naši střídačku a do kabiny ještě týmového psychologa…alespoň na závěry zápasů. V nájezdech jsme měli tentokrát pevné nervy, Lukáš Šrámek zachytal skvěle, když dokonce 3x vychytal Jiřího Bártu – nájezdového specialistu. Za nás se prosadil nejprve Petr Jeníček a vítězný proměnil Milan Bulavcsjak, a tak jsme tentokrát druhý bod brali my. Mužstvo zaslouží pochvalu za návrat bojovného a hlavně týmového ducha na ledě i na střídačce, pouhé 3 tresty a taky jednu pro nás nezvyklou situaci: skoro minutový „zámek“ při signalizaci trestu soupeře a výměny brankáře Šulinka za 6 hráče, což se nám ještě za 4 roky působení v RHL nestalo 🙂 . Příští týden ve čtvrtek 18.2.,v atraktivním čase pro diváka od 18:30 hodin, změříme síly s HC Stars Lipovka. Uvidíme, co přinese tento duel o první místo v minitabulce před odvetami, hlavně pak opět naše „bájná“ 3. třetina.

Střelci: 11.min – Dušek (Sládek) 1:0, 13.min – Dušek (Hlaváček) 2:0, 34.min – Hlaváček (Jeníček) 3:0, 42.min Jeníček 4:0