Senzace se nekonala…HC Lev Kostelec – HC Rychnov 2 : 6

logo HC nové (1)Do zápasu s jasným favoritem jsme šli s tím, pokusit se udržet co nejdéle čisté konto a soupeře trochu potrápit, což se ze začátku moc nedařilo. Nastoupili jsme možná až moc s velkým respektem. Rychnov navíc vlétl do utkání excelentně, prvních 5 minut nás jasně přehrával a byla z toho i úvodní branka. Potom jsme hru trochu vyrovnali a Martin Kouba dal na 1:1, to nás tak trochu nakoplo, ale do konce 1. třetiny jsme znovu inkasovali. Druhou třetinu jsme ještě drželi skóre zápasu „na uzdě“, přečkali jsme dokonce kritický moment přesilovku 5 na 3, což většinou hráči, jakými disponuje Rychnov, nemilosrdně trestají…stav 1:3 dával ještě jakousi naději. Jenže soupeř měl zápas plně pod kontrolou, v rozmezí 2 minut přidal další dvě branky a bylo rozhodnuto. Ve 47. minutě snížil Mirek Umlauf po pěkné samostatné akci na 2:5. Konečný účet zápasu však uzavřel rychnovský Lánský. Týmu, který patří určitě k aspirantům na celkové vítězství, jsme dokázali vzdorovat první 2 třetiny. Mužstvo přesto zaslouží pochvalu za bojovnost a předvedený výkon, pár slibných příležitostí ke skórování jsme si ještě proti hodně silnému soupeři vypracovali, ale na víc asi nebylo. Zápas se lámal ve 44. minutě, kdy soupeř odskočil už na 1:5. Pozitivní bylo, že jsme přesto nesložili zbraně a dál bojovali. Velmi dobrý výkon podala naše brankařská jednička Lukáš Šrámek, v brance se tentokrát opravdu nenudil 🙂 . Trenér Míra Broulík byl spokojen i s minimem vyloučení na naší straně – pouze 3 tresty, což je proti silnějším týmům také jeden ze základních kamenů možného úspěchu. Poděkování patří fanouškům, kteří nás neúnavně povzbuzovali na buben i za nepříznivého stavu 🙂 .Příští zápas nás čeká další kvalitní soupeř, opět v pondělí tentokrát od 20:30 hod. HC Bílý Újezd.