První zápas prohra se vztyčenou hlavou…HC Lev-HC Bílý Újezd 4:6

Sestava: Pokštefl, Jiruška-Plocek, Guldan-Čihák, Kouba-Jeníček-Karásek, Šrámek-Umlauf-Dostál, Dušek-Bezdíček-Hlaváček

Na úvod dalšího ročníku MHL v Rychnově n.K., který odstartoval netradičně brzy již 3.10., na nás čekal  hodně tvrdý oříšek: loňský finalista HC Bílý Újezd. Vzhledem k pouhé jediné tréninkové jednotce byl cíl jasný, pokusit se co nejdéle držet s favoritem krok a pokud možno brzy neinkasovat. K tomu měli dopomoci i 2 nové posily našeho týmu – obránce Mirek Jiruška a hostující brankář Jarda Pokštefl. První třetina byla vcelku vyrovnaná, Újezd lépe kombinoval a bruslil, ale naše obrana i brankář pracovali na výbornou. Skóre zápasu se přeci jen měnilo až v 16.minutě, kdy využil přesilovku Schejbal – 0:1. Hned na úvod se začalo docela zostra, na každé straně po 3 vyloučených. Začátek 2. třetiny jsme měli možnost 30 vteřin v početní převaze 5:3, ale gólově jsme se neprosadili. Naopak soupeř nám zasadil další ránu, když se trefil opět Schejbal – 0:2. Rozhodčí pokračovali v trendu plnění trestných lavic a tak jsme se dočkali i my, když se po krásné kombinaci první lajny: Martin Kouba-Petr Jeníček prosadil ve 29.minutě při přesilovce Honza Karásek – 1:2. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. Naše návraty z poločasové přestávky si jistě každý ještě živě pamatuje 🙂 , tentokrát jsme byli ale po banánech a sušenkách dostatečně koncentrovaní a po 6 minutách se nám podařilo dokonce srovnat stav na 2:2, když za brankou vybojoval puk kapitán Martin Kouba, předložil ho Karasovi a ten mezi betony rozvlnil podruhé síť- srovnáno ! V samém závěru druhé třetiny jsme ještě navíc přežili oslabení 3:5. Začátek 3.třetiny nám vyšel parádně…ve 44.minutě ujel rychlík Petr Jeníček po levém křídle, milimetrovou přihrávkou našel před brankou Tomáše Bezdíčka a ten posílá Lva do vedení 3:2! Za 2 minuty ale srovnal Petera, naše euforie však pokračovala dál, když se z následného vhazování a útoku prosadil před brankou Mirek Umlauf, po asistenci Tomáše Bezdíčka – 4:3. Zbývalo necelých 10 minut do možná prvního velkého překvapení letošního ročníku, které se nakonec bohužel nekonalo… Soupeř sice za nepříznivého stavu trochu znejistěl, ale vzápětí přidal na obrátkách a třemi brankami v rozmezí 3 minut se mu podařilo zápas bohužel otočit ve svůj prospěch. V čase 55:10 jsme ještě dostali šanci (po nevybíravém zákroku na Petra Jeníčka) v podobě pětiminutové přesilovky, ale pak šel za katr na 2 minuty taky Mirek Umlauf a kontaktní gól na zdramatizování závěru už nepřišel. V prvním utkání nové sezóny podalo mužstvo jeden z nejlepších výkonů poslední doby, přesto to na HC Bílý Újezd nestačilo. Trenér byl po zápase ale i tak spokojen s předvedenou hrou a bojovností, méně už s počtem 9 vyloučených hráčů na naší straně. Příští zápas nám los přisoudil tým, který je možná ještě o level zkušenější – posledního mistra RHL – domácí HC Rychnov. Ten čepoval v prvním utkání borcům z Týniště „rychnovskou 17-ctku“, tak uvidíme, jak si povedeme příští pondělí 10.10. od 18:15 hodin my.