Sestava: Dušek, Guldán-Zídka, Plocek Jo.-Dostál, Jeníček-Kouba-Karásek, Šumichrast-Umlauf-Faltys, Hlaváček-Šrámek-Plocek Ji.

Do prvního utkání v play-out jsme nastoupili tentokrát s navrátilcem v brance Honzou Duškem. Všichni si ještě pamatovali divoké utkání ze základní části s tímto soupeřem, kdy jsme vedli v průběhu už 7:1, 10:4 a nakonec z toho bylo vítězství pouze tak tak 10:9…nikdo ani netušil, že zápas nakonec nabere podobný scénář 🙁 . Do přestávky na úpravu ledu jsme měli herní převahu a skóre navýšili až na 6:1, jenže po návratu z kabin jakoby někdo mávl kouzelným proutkem, Legie začli střílet branky, brankář Martinec začal čarovat a tak se bohužel nedávná historie znovu opakovala. My jsem za další 30-ti minutovku bohužel už neskórovali. V 59.minutě za stavu 6:5 šel za katr Marek Zídka a trochu kuriózní brankou z přesilovky to bylo rázem 6:6, rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. My jsme byli tak trochu opaření, ale nakonec přeci jen šťastnějším týmem, který bral o bod víc, když jsme proměnili 2x a soupeř pouze jednou. Vítězný nájezd proměnil Petr Jeníček. Trenér byl po tom šoku z průběhu nakonec spokojen, do play-out jsem vykročili se ziskem 2 bodů do tabulky prady. Ve velkém stylu se vrátil na led po cestách v zámoří Mirek Umlauf – asi tam něco i možná na stadionech NHL okoukal – když 2 branky dal a u jedné asistoval 🙂 . Opět nás ale tlačila bota ve hře v našem obranném pásmu a důrazu před brankou, skoro jsme ztratili už možná jasně vyhraný zápas, čehož se musíme v dalších bojích zkusit vyvarovat. Navíc 30 posledních minut bez vstřelené branky není taky povzbudivé…Druhé poloviny nám jak se dá říct tak nějak nejdou. Další zápas sehrajeme už v pondělí 8.2.2016 od 20:30 proti HC Sibiř, který jsme měli v základní části stejně dobře rozehraný, ale nakonec z toho byla prohra po nájezdech.

Branky: 2.min – Faltys (Umlauf), 11.min – Jeníček (Karásek), 18.min – Umlauf (Faltys), 22.min – Umlauf, 29.min – Šumichrast, 30.min – Kouba (Karásek)

One Response to “První výhra v Play-out až po samostatných nájezdech: HC Lev-HC Legie 7:6sn (3:1,3:3,0:2)