První třetina rozhodla o osudu zápasu…HC Lev – HC Bílý Újezd 2 : 5 (0:4,1:1,1:0)

Sestava: Dušek, Sládek-Čihák, Bolehovský-Plocek, Kouba-Langr-Bulavcsjak, Jeníček-Šrámek-Klapal, Hlaváček-Bezdíček-Kozel

V posledním našem vystoupení letošního ročníku RHL na nás čekal soupeř z Újezdu – tým, který se po základní části pyšnil nejmenším počtem obdržených branek (pouhých 25) a se kterým jsme ve skupině prohráli 4:0… Bylo o co hrát: byl to poslední zápas ve skupině o umístění na 5.-8. místě a vzhledem k vývoji i přímý souboj o konečnou šestou příčku. Bylo jasné, že to bude asi opět souboj našich střelců s brankářem Vošlajerem, což se i nakonec vyplnilo. Do naší svatyně se tentokrát postavil ke svému prvnímu utkání za Lvy host a navrátilec ze Sršňů – Honza Dušek. Volno naopak dostali od trenéra brankář Lukáš Šrámek a střelec hattricku z minulého zápasu Libor Šumichrast, kterého trenér už šetřil na další sezónu 🙂 .Zápas nakonec rozhodla už bohužel první třetina, kterou jsme tak trochu zaspali a prohráli 0:4. Újezd na nás totiž vlétl s velkým nasazením, dobře kombinoval a diktoval tempo hry. My jsme se do zakončení dostávali hodně těžko a sporadicky, když už, tak puk končil na „zdi“ jménem Vošlajer. Než se stihl na druhé straně naopak zahřát a rozkoukat Důša, lovil 4x puk ze své sítě. Začátkem druhé třetiny přišla navíc místo našeho kontaktního gólu nešťastná teč a vlastenec a tak naše šance na vítězství poklesly v tu chvíli k bodu mrazu. Po poločasové pauze (opět tentokrát prospěla i bez ionťáků), se nám konečně podařilo odčarovat zakletou branku hostí a po krásné hokejové akci po ose Klapal-Jeníček-Šrámek posledně jmenovaný zasunul puk do prázdné branky – 1:5. Soupeř trochu polevil (hrál pouze na 2 pětky) a my naopak přidali na obrátkách a srovnali hru. V druhé polovině utkání jsme Újezd možná na brankové příležitosti předčili, možná bychom si za předvedenou bojovnost a hru zasloužili i o gól dva víc, jenže brankář hostí byl opět proti…A tak jsme se dočkali až v 55.minutě pouze zaslouženého snížení na 2:5, když se konečně poprvé v sezóně trefil náš kapitán Radek Langr po vyhraném vhazování, důrazu a dorážkou před brankovištěm. Ostatní šance jsme bohužel nevyužili, i když jsme byli v závěru lepším týmem a soupeře chvilkami i přehrávali. O to víc porážka nakonec tolik hráče nemrzela a v kabině zavládla za celkové 7. místo spokojenost. Kdyby se tento večer hrálo možná na čtyři třetiny…kdo ví ? 🙂 . Teď už nás čeká 14.3. pouze závěrečná tiskovka a pak výměna bruslí na delší dobu znovu za kopačky…Závěrem děkujeme moc všem našim fanouškům a příznivcům za podporu a trpělivost, v dalším ročníku 2015/2016 budeme znovu bojovat za co možná nejlepší výsledky a umístění. Hokeji zdar a Lvům zvlášť 🙂 .

Postřehy z posledního zápasu:

• první start Honzy Duška za Lvy v tomto ročníku
  • první dvouminutový trest pro obránce Lukáše Bolehovského tento rok – asi fakt slušnej kluk
  • pouhé 2 tresty na naší straně v utkání
  • po 92. minutách jsme konečně dali branku Vošlajerovi a to hned 2
  • po 895. minutách (15-tý zápas) se konečně trefil do sítě náš kapitán Radek Langr, který oznámil, že to byla jeho derniéra…jak se dá říct – registroval 🙁

Konečná tabulka 5.-8.místo:

Z V VSN PSN P SKÓRE B