Naše černá série pokračuje…HC Lev : HC Zdelov 4:7 (1:0,1:6,2:1)

Sestava: Šrámek, Guldán-Umlauf, Bolehovský-Martínek, Sládek-Čihák, Jeníček-Langr-Plocek, Klapal-Bulavcsjak-Šrámek, Hlaváček-Dušek-Hudousek

Do tohoto derby jsme nastupovali po „těžkém“ plesovém víkendu s vědomím, že pro zachování naděje na účast v play-off potřebujeme urvat konečně zase nějaký ten bodík do tabulky. Navíc jsme chtěli přerušit černou sérii 4 porážek v řadě…Čekal nás však nepříjemný soupeř ze Zdelova, který prošel před touto sezónou výraznou změnou v hráčském kádru. Nakonec se to ale nepovedlo a byla z toho další porážka, nepomohl ani nový pracovní trikot (dres) trenéra, ani druhá účast na střídačce asistenta ze zámoří, který nás hnal kupředu bojovými pokřiky: musíme kousat led/syrové maso 🙂 . Již třetí zápas v řadě jsme bohužel totálně nezvládli prostřední dějství – druhou třetinu. V první polovině utkání jsme ještě stíhali, po návratu z kabin jako bychom ale ještě „plesali“. V čase 33.-39. jsme totiž prožili katastrofálních 8. minut a zdelovští borci nám nasázeli 5 branek. Letošní ročník je Zdelov herně úplně někde jinde. Mladé pušky byly všude dřív, my jsme nestíhali bruslařsky, Zdelov nás přehrával a zaslouženě otočil vývoj zápasu. Možná klíčový moment pro nás přišel ve 32. minutě, kdy nám rozhodčí neuznal – po úniku Jakuba Šrámka – jasnou branku a vzápětí z protiútoku to bylo 2:2. V závěru se nám podařilo opět trochu srovnat hru a alespoň kosmeticky upravit výsledek. Nezbývá než zabrat v posledním kole základní části proti HC Sibiř a konečně zase po dlouhé době okusit, jak chutná vítězství na ledě. Protože na plese zabrat se většině hráčů určitě povedlo 🙂 .

1.třetina: Po počátečním oťukávání a minimem šancí na obou stranách, kdy nikdo nechtěl udělat chybu a inkasovat jako první, začali zdelovští hráči postupem času vysedávat více na trestné lavici za zbytečná vyloučení a komentáře rozhodčích. Toho jsme dokázali využít, když Pepa Čihák v přesilovce nahodil z rohu kluziště puk na branku a k údivu všech jsme vedli 1:0. V druhé polovině se hrálo více času 4 na 4, ale branka už nepadla. První třetina byla vcelku vyrovnaná, my jsme udrželi těsný náskok.

2.třetina: Začátek nám vyšel parádně, už ve 21. minutě se po pěkné přihrávce Kuby Šrámka trefil „bombou“ mezi výstroj brankáře z levé strany Petr Klapal a bylo to 2:0. Pak nám ale došel dech, soupeř vyprázdnil trestnou lavici a začal přidávat na obrátkách a přehrávat nás. My jsme se naopak možná zalekli dvoubrankového vedení a přestali jsme bruslit. Výsledkem toho byl tlak Zdelova a nechytatelná střela Lukáše Kroupy, která se otřela o horní spojnici naší branky – 2:1. To bylo možná takové varování před odchodem do šaten. Po návratu na led se hrálo chvilku nahoru dolů, ve 32. minutě zakončil svůj únik Kuba Šrámek střelou, která se odrazila od břevna za brankovou čáru, ale rozhodčí i přes naše protesty rozpažil. Potom ale přišlo neuvěřitelných 8. minut, kdy nám soupeř nasázel 5 branek a my jsme jen nevěřícně koukali na světelnou tabuli, kde svítilo v závěru 2. třetiny skóre 2:6. Zdelov byl v tu chvíli na koni a přehrával nás.

3.třetina: Hru jsme trochu srovnali, snažili jsme se zápas ještě zdramatizovat. I když kombinace a přechod do útočného pásma stále vázl, občas jsme Zdelov zatlačili před jejich branku. Jenže ve 48. minutě zvýšil v přesilové hře Javůrek už na 2:7 a bylo po zápase. V posledních dvou minutách se nám nakonec podařilo dvěma brankami alespoň trochu upravit výsledek utkání. Nejdříve proměnil nařízené trestné střílení za faul Martin Dušek a v poslední minutě při tlaku před brankou dorazil puk za záda brankáře hostí Petr Jeníček – 4:7.