Medvěd rozsápal Lva vysoko 12:3 (3:0,2:2,7:1)

Sestava: Šrámek, Guldán-Řehák, Martínek-Čihák, Jeníček-Kouba-Karásek, Šumichrast-Šrámek-Bulavcsjak, Hlaváček-Bezdíček-Plocek Ji.

V dalším kole na nás čekal další velezkušený soupeř, který nakonec potvrdil roli favorita a předvedl svoji medvědí sílu naplno. Hra a hlavně brankostroj tohoto mužstva je navíc ještě silnější, pokud se objeví na soupisce 1-2x jméno Taláb, což se ten večer stalo. Cíl po našich posledních výsledcích a nezdarech byl jasný, zkusit držet co nejdéle krok, brzy neinkasovat a hrát důsledně hlavně dozadu…První super šanci jsme měli kupodivu už v 15. vteřině my, když bombu Honzy Karáska jen tak tak brankář Křen vytěsnil nad branku. A tak šla do vedení už ve 3. minutě Rokytnice. Zápas s Medvědy jsme nakonec tak nějak až do 50.minuty hráli a skóre drželi dle našich možností, pak ale přišla smršť 6 branek v naší síti 🙁 (50-56 co minuta to branka) a byl z toho v konečném součtu vysoký debakl 3:12, což je škoda. Začátek utkání nám bohužel utekl už na 0:4, v prostředním dějství jsme se dokázali trošku vzchopit, srovnat hru a byla z toho plichta 2:2, ale poslední třetinu přišel již zmiňovaný výpadek…Nutno říct, že Medvědi měli po celý zápas navrch, lépe kombinovali a přehrávali nás. Navíc jejich „sniper“ Pepa Taláb trefoval a vymetal povětšinou horní růžky naší svatyně. I my jsme si ale vytvořili docela dost šancí, ale většinou jsme trefovali pouze brankáře Křena a v tom byl mimo jiné ten velký rozdíl. Zlom pro nás a lepší vývoj přišel asi za stavu 3:6, kdy jsme nedokázali doklepnout puk už do skoro prázdné branky a chvilku na to jsme inkasovali po sedmé. Navíc se nám opět hrubě nepovedla přesilovka 5:3, kdy nám ujel Dvořák a skóroval. Konečné číslo na “počítadle branek Taláb” se zastavilo na čísle 5 a tak zápas by se dal nakonec stručně zhodnotit titulkem : rokytnický Medvěd rozsápal kostelecké Lvy tlapou Pepy Talába…je to škoda, na výhru a body to sice rozhodně nebylo, ale po dvou třetinách, bojovném výkonu a docela velkého počtu našich šancí byl konečný výsledek vlivem výpadku ve 3.třetině až dost krutý. Čekají nás ještě 2 zápasy základní části, nejdříve obhájce titulu HC Rychnov a pak zatím stále bezbodová HC Lípa, která navíc ohlásila, že po základní části končí své působení v letošním ročníku a do play-out nezasáhne. Tak uvidíme, jestli se dočkáme zase konečně nějakého vítězství.

Branky: 30.min 4:1 – Karásek Jan (Kouba Martin), 37.min. 4:2 – Řehák Tonda (Bezdíček Tomáš), 46.min. 6:3 – Plocek Jiří (Hlaváček Tomáš) Vyloučení:  4:2

3 komentáře to “Medvěd rozsápal Lva vysoko 12:3 (3:0,2:2,7:1)