Lvům se podařilo „zhasnout hvězdy“ – HC Lev – HC Stars Lipovka 7:4 (2:1,4:3,1:0)

Sestava: Pokštefl, Jiruška-Plocek Jo., Řehák–Čihák, Kouba-Jeníček-Karásek, Šrámek-Umlauf-Klapal, Dostál-Blažek-Hlaváček

Čtyři porážky v řadě a v dalším kole nevyzpytatelný soupeř HC Stars Lipovka. V prvním zápase jsme dokázali v samém závěru utkání srovnat a zápas dotáhnout v nájezdech za 2 body. V odvetě hvězdy představily novou posilu s puncem R a tak se dal čekat boj o každý kousek ledu a snahu Lipovky nám prohru vrátit. Začátek utkání nám vyšel náramně, dobře jsme bruslili a odměnou za to byly 2 branky v rozmezí minuty. V 6.minutě se trefil Kuba Šrámek a hned na to ujel Jirka Blažek a tvrdou střelou k tyči nedal Hiršovi šanci – 2:0. Lipovce se podařilo korigovat pěknou akcí na jeden dotek v 10. minutě Stodůlkou – 2:1. Vyrovnané utkání pokračovalo i ve druhé třetině, ve 23.minutě bylo bohužel srovnáno 2:2. V závěru poločasu přišly dvě gólové akce jak přes kopírák. Honza Karásek svým důrazem a zkušeností vybojoval za brankou puk a předložil ho gólovou nahrávkou na hokejky Petra Jeníčka a Martina Kouby – 4:2 🙂 . Do kabin se tak šlo za příznivého stavu pro nás. I zákroky brankářů a tedy počet střel byl po polovině v náš prospěch: Pokštefl 12 / Hirš 19. Po návratu z kabin stejný hráč (kapitán Koubič) odstartoval dokonce ve vlastním oslabení tříminutové gólové hody, protože minutu po jeho gólu na 5:2 se ve 33.minutě trefila posila Stars Šedivý, dvě minuty po něm na rozdíl jednoho gólu snížil Švorc, aby nám obratem, ihned po buly vrátil dvougólové vedení hodně důležitou brankou a pěknou střelou Míra Umlauf – 6:4 – opravdu gólová divočina. Lipovka potom začala postupně přidávat na obrátkách, přitvrdila i hru, ale paradoxně trestná lavice se ve třetí třetině plnila na naší straně za zbytečné fauly. Stars se tak nadechli k velkému tlaku, kterému jsme odolávali i díky skvěle chytajícímu Jardovi Pokšteflovi v brance, který nás několikrát hodně podržel. Přečkali jsme dokonce 2x oslabení 5 na 3 a v 58.minutě přišlo uklidnění a 3-bodová tečka zápasu, když Petr Klapal vyjel zpoza branky a puk doslova procpal mezi tyčku a beton Hirše – 7:4. I přes drtivý závěr Lipovky se nám tak podařilo po delší době získat 3 body do tabulky – celkem 16, čímž jsme dokonce překonali už naše historické bodové maximum sezóny. Nutno podotknout, že zaslouženě, i když počet zákroku se na konci utkání i díky oslabení otočil: Pokštefl 38 / Hirš 34. Za zmínku stojí ještě 3 krásné hokejové momenty: Mirek Umlauf a Kuba Šrámek trefili v zápase nechytatelnou bombou bohužel pouze spojnici branky, zákrok hostujícího brankáře při blafáku opět Kuby Šrámka, kdy puk vykopl ala Hašan…ve všech situacích naše střídačka už zvedala ruce, ale marně. Rychlé utkání, nasazení, bojovnost a spousta šancí na obou stranách se muselo divákům líbit. Mužstvo zaslouží pochvalu a pokud toto předvedeme i za týden proti Predátorům z podhradí Potštejna, můžeme myslet opět i na nějaký ten bodík. A před tradičním plesem HC Lev a výměnou bruslí za lakýrky by to chtělo, aby se v sobotu pak veseleji tančilo 🙂 .

Statistiky: Kouba Martin 2+0, Klapal Petr/Jeníček Petr 1+1, Karásek Jan 0+2, Šrámek Jakub/Umlauf Miroslav/Blažek Jiří 1+0, Plocek Josef/Dostál Bohumír 0+1