Lvi předvedli neskutečný obrat v derby ! HC Lev – HC Častolovice 9:7 (1:4,3:3,5:0)

Sestava: Trejtnar(host), Guldán-Blažek, Jiruška-Voborník, Řehák-Dostál,Kouba-Jeníček-Bezdíček,Šrámek-Umlauf-Faltys, Klapal-Kozel-Plocek Ji.

Parádní obrat ve druhé polovině nám zajistil další body do tabulky…Na zápas s Častolovicemi jsme se těšili, přijel i nějaký ten divák, ale začátek nám bohužel totálně nevyšel. Chtěli jsme navázat na dobré výkony z předešlých zápasů, respekt z kvalitního soupeře, jakým Častolovice jsou, byl v kabině znát, v první třetině jsme se ale trochu hledali. Dostali jsme lekci z produktivity a prohrávali už 1:4 🙁 . Častolovice hráli kombinačně v poklidném tempu a trestali svou zkušeností naše chyby v obranném pásmu, kdy jsme několikrát nechali našeho hosta z Holic Pavla Trejtnara v brance doslova na holičkách…když už jsme se dostali ve druhé třetině na dostřel a snížili, přišly opět 3 rychlé branky v naší síti a do kabin se šlo tak za skleslého stavu 3:7. V kabině u banánů vládla i přesto vcelku dobrá nálada, řekli jsme si, že nemáme co ztratit a zkusíme s výsledkem ještě něco udělat, hlavně zlepšit obrannou činnost. V poločase by si na nás už ale asi vsadil málokdo…jenže světe div se, častolovickým borcům ve druhé půlce tak nějak zvlhl střelecký prach, my jsme naopak přidali na obrátkách a začali jsme se gól po gólu přibližovat ve skóre zápasu. Hlavně pánové Umli (5) a Klapi (2) byli v závěrečné třetině proti, odejít večer jako poražení, když prvně jmenovaný nasázel za záda Pavla Brandejse 5 branek-jeho dvorním nahrávačem se stal tento večer Kuba Šrámek. Povedl se nám tak neskutečný obrat a diváci byli ve varu, užili si i závěrečnou děkovačku. Zápas plný branek, pěkných akcí, skoro bitky a emocí se musel divákům líbit. Trenér Broulík skleslý v poločase nakonec zářil spokojeností, celé mužstvo zaslouží pochvalu, že to i za nepříznivého stavu nevzdalo 🙂 . Poděkování patří záskoku v naší brance Pavlu Trejtnarovi, snad si trochu zachytal. Připsali jsme si hodně cenné vítězství po divokém průběhu, takový obrat se nepodaří každý den, už se těšíme na Sršně. Tentokrát se nepotvrdilo pravidlo, že máme skvělé začátky a v závěru dokážeme dobře rozehraný zápas ještě ztratit. Naši fanoušci se tak alespoň nenudí a nikdy netuší, co od nás mohou očekávat 🙂 . Příští zápas sehrajeme v úterý 6.12. od 21:00 hodin proti nelehkému soupeři – Sršňům ze Záměle, toto derby bylo proto skvělou pozvánkou přímo na zimák, doražte nás podpořit, nudit se určitě nebudete.

Statistiky: 8.min Umlauf(Šrámek) 1:1,21.min Guldán 2:4, 23.min Jeníček 3:4, 40.min Umlauf 4:7, 42.min Klapal(Plocek) 5:7, 44.min Umlau(Šrámek) 6:7, 49.min Umlauf(Šrámek) 7:7, 53.min Klapal (Jeníček) 8:7, 60.min do prázdné branky Umlauf(Šrámek) 9:7