Konečně zasloužené vítězství: HC Lev – HC Sibiř 8 : 0

Sestava: Šrámek, Guldán-Dostál, Bolehovský-Řehák, Umlauf-Čihák, Sládek-Langr-Kozel, Šumichrast-Jeníček-Šrámek, Klapal-Bezdíček-Plocek

branky: Šrámek, Šumichrast, Klapal, Jeníček 2, Plocek, Dostál, Guldán

Poslední zápas základní části nás čekal soupeř z úplného dna tabulky HC Sibiř, který ještě neokusil radost z výhry. My jsme potřebovali jednoznačně vyhrát, jednak abychom si zachovali naději na play-off, a hlavně jsme také chtěli konečně přerušit černou sérii. Zároveň jsme ale nechtěli soupeře podcenit, protože tomu šlo zase o první výhru v tomto ročníku. Nakonec jsme toto docela důležité utkání zvládli dobře, po dlouhé době jsme konečně zase rozjásali našeho trenéra Mirka a vrátili jsme jeho pověstnou houpací židli na všechny 4 nohy 🙂 . Naděje na play-off tak ještě nepohasly, uvidíme dnes večer. Horší to možná bylo s diváky, protože i přes vítězství 8:0 měla naše hra občas mouchy a místy připomínala opět „rybník“. Zápas jsme ale měli po celou dobu naštěstí pod kontrolou, i když Sibiř měla hromadu šancí včetně trestného střílení. Zkušenější soupeř by naše chyby v obranném pásmu určitě potrestal. O to víc se cení bezchybný výkon a první nula v kariéře našeho brankáře Lukáše Šrámka-velká gratulace-jednou to přijít muselo 🙂 . I my jsme si tentokrát vypracovali ještě řadu brankových příležitostí, občas zazvonila branková konstrukce, někdy byl proti čarující brankář Sibiře Petr Binko. Zápas se odehrál v celku v poklidném duchu a s minimem vyloučení na obou stranách. Lvi své zásahy rozložili do všech dějství vcelku rovnoměrně (2:0,3:0,3:0), to aby se diváci nenudili…Tady je ještě souhrn zajímavých momentů našeho posledního vystoupení v základní části, které stojí za zmínku:

1. 4 kanadské body v utkání Libora Šumichrasta a Petra Jeníčka, tito 2 útočníci, kdykoli nastoupí na ledovou plochu do zápasu, tak většinou bodují
  2. Neproměněná tutovka při zcela odkryté brance Sibiře Petrem Jeníčkem, kdy se ležícího brankáře mohl zeptat, kam to chce, ale trefil pouze tyč…stane se
  3. Jakoby zakletá branka pro našeho kapitána Radka Langra v tomto ročníku, v zápase ho neuvěřitelnými zákroky Binko doslova vychytal
  4. Výstavní trefy našich obránců a využité obě přesilové hry ve 3. třetině, Bóďa Dostál (první branka v kariéře) a střelec z větších vzdáleností Láďa Guldán…kdy prvně jmenovaný přesně dodržel pokyny asistenta trenéra Jirky Peremského ze střídačky: „Bóďo vem to a napal to tam. Chci vidět branku! Přijel jsem pozdě a ještě jsem neviděl ani jeden gól.“
  5. Pouhopouhé 2 tresty na naší straně.
  6. Historicky první čisté konto strážce naší svatyně Lukáše Šrámka, v tomto ročníku se stal navíc teprve třetím brankářem, kterému se to povedlo (Vošlajer,Dušek)
  7. Trenérovo velice kladné hodnocení Petra Sládka, který dostal důvěru neobvykle v první lajně a to poprvé v útoku…to bylo asi hodně drahé