IHC Kvasiny : HC Lev Kostelec 5:3 – Prohra ve vyrovnaném utkání

V tomto utkání se dal očekávat (oproti minulému proti Sršňům) vcelku vyrovnaný souboj, i když nutno podotknout, že loni jsme s tímto soupeřem 2x prohráli (4:7 a 2:12).  Jenže z Kvasin se před novým ročníkem RHL přesunula skoro celá pětka do sousedního HC Bílý Újezd, a tak to byl před tímto utkání náš soused v tabulce. Jak se nakonec ukázalo, zápas byl vyrovnaný až do samého závěru, jen se šťastným koncem a bodovým ziskem pro našeho soupeře. Do utkání,  i přes naši předzápasovou “suchou” přípravu :-),  vstoupily lépe Kvasiny, my jsme první střídání nebyli moc na puku a hned 1. vážnější akce ve 4 min. skončila gólem v naší síti, když si před branku najel Víteček a tečoval střelu od modré vedle pravý beton Lukáše Šrámka 0:1. Potom jsme hru srovnali a vytvořili si i šance. První třetina byla bohatá na vyloučení (3:4), ale nikdo nedokázal početní výhodu využít a potrestat a tak tento stav zůstal nezměněn. Druhá třetina byla bohatá jak na šance tak na góly. Nástup jsme měli o poznání lepší než v prvním dějství, už ve 21.min se podařilo srovnat na 1:1 : postarala se o to naše dobře hrající druhá lajna, když si před branku najel Libor Šumichrast a uklidil nahrávku zpoza branky od Mirka Umlaufa mezi betony brankáře. Ve 27.minutě při přesilovce našel Lukáš Bolehovský krásnou přihrávkou na modré Kubu Šrámka a ten své sólo zakončil blafákem 2:1.  Potom jsme nevyužili ještě přesilovku 5 na 3. Ve 29. min soupeř srovnal, po našem špatném střídání a úniku Hovorky. Ve 35. min další branka v naší síti a opět prohráváme o gól 2:3.  Za 2 minuty předložil tutovku Kuba Šrámek znovu Šumimu a ten se zblízka do prázdné branky nemýlil 3:3.  Jenže za necelou minutu uzavřel účet 2. třetiny hostující Klapal 3:4.  Tato branka dá se říct rozhodla utkání. Třetí třetinu jsme se snažili o vyrovnání, jenže šance Umlaufa, Duška a Šumichrasta zůstaly nevyužity, navíc nás v tlaku brzdily časté fauly a hra v oslabení. V 54. min potrestal naše vyloučení Holoubek a zvýšil už na 3:5.  Do konce utkání zbývalo pak málo času, navíc přišlo opět vyloučení a tak se nám alespoň kontaktní gól už vstřelit nepodařilo.Hodnocení: Vyrovnaný a povedený zápas, který jsme po taktické stránce zvládli docela dobře, doplatili jsme pouze na neproměňování šancí a 2x na špatné střídání, které dokázal soupeř využít a potrestat. Poměrně dobře se dařilo eliminoval útoky soupeře středem hřiště a tak se Kvasiny do šancí dostávaly jen složitě, často pouze z dorážek nebo nahozených puků. Zbytečně bylo hodně vyloučení v poslední třetině, kdy jsme se potřebovali dostat do tlaku a pokusit se vyrovnat. Pochvalu zaslouží druhý útok, který zařídil všechny naše branky. Škoda že se nepodařilo vydřít alespoň ten bodík, na který tentokrát bylo.  Musíme ještě trochu zapracovat na začátcích utkání, kdy většinou jako první a brzo inkasujeme a na přesilových hrách, které nám moc nejdou. Příští zápas nás čeká velká prověrka a zatím suverénní tým, “nováček” který neztratil ještě ani bod a předvádí na této úrovni pěkný hokej : HC Bílý Újezd. Hraje se ve čtvrtek 12.12. od 20:30 a podporu našich fanoušků budeme v tomto těžkém měření sil určitě potřebovat :-).