Historické vítězství se Sršni

HC Lev letos vstoupil už do své čtvrté sezony Rychnovské hokejové ligy a kdyby jsme měli vybrat nejméně oblíbeného soupeře, byli by jím zřejmě zámělští Sršni. Právě vítěz RHL ze sezony 2013/14 byl naším soupeřem ve třetím kole a bezesporu favoritem duelu. Do zápasu jsme však vstoupili mnohem lépe než náš soupeř a brankáře Honzu Duška dokázali překonat v první polovině zápasu dokonce hned třikrát. Zámělští sice hrozili, ale puku před brankovou čárou vždy vystavil stopku Lukáš Šrámek, který svými neuvěřitelnými zákroky držel HC Lev v boji o super výsledek a největší překvapení kola. Do kabin se tak šlo za stavu 3:0 pro Kostelec, byť s vědomím, že druhé poloviny zápasů zvládáme pravidelně mnohem hůře než ty první. Bohužel se to potvrdilo i v tomto zápase, byť jsme soupeři dokázali ze stavu 3:3 odskočit na dvoubrankový rozdíl. Vinou nedisciplinovanosti a zbytečných chyb jsme však inkasovali minutu před koncem gól na 5:5 – zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se hned ve druhé sérii prosadil Kuba Šrámek, nicméně zámělští byli v základní sérii rovněž jednou úspěšní a tak se nájezdy prodlužovaly. Jelikož skvělý Lukáš Šrámek za svá záda už nepustil žádný kotouč, povedlo se nám asi v jedenácté sérii duel zlomit po nájezdu Marka Zídky, který prostřelil brankáře Honzu Duška a připsal Kostelci do tabulky RHL dva velmi cenné body.

Více podrobností zde.

Rozhovor : https://youtu.be/e27Ov5ubCkU