HC Lev Kostelec : HC Rychnov 3 : 10

V prvním mistrovském utkání nás čekal velmi kvalitní soupeř složený ze zkušených hokejistů : Hc Rychnov a byl z toho na úvod sezóny desetigólový příděl…po třetinách (0:5,3:5,0:0).V našem dresu se představily obě nové posily pro tuto sezónu – útočníci Martin “Koubič” Kouba a Vláďa  “Hudy” Hudousek, kteří vnesli do útočné hry oživení. 1. třetina však dopadla katastrofálně! Jakoby jsme ještě nedokázali přepnout z fotbalu na hokej…soupeř byl všude dřív a do branky Lukáše Šrámka padal jeden gól za druhým, když 2 góly jsme  dostali dokonce  při vlasní přesilovce po hrubých chybách, které soupeř ihned potrestal. Hlavně Miloš Šimerda (autor 3 branek) si s námi dělal co chtěl. Na začátku druhé třetiny se podařilo po pěkné akci v přesilovce poprvé skórovat – Honza Karásek zavěsil zblízka do levého horního růžku. Jenže v rozmezí dalších 5 minut nám soupeř nasázel další 3 kusy a tak se šlo na “poločasovou” pauzu do kabin za hrozivého skóre 1:8 !  Po poradě v kabině se hra v dalších 10 min přeci jen o trochu zlepšila a byly z toho i 2 branky Radka Lagra a Martina Kouby, jenže Lukáš Šrámek lovil puk ze sítě taky 2x a tak skóre po 2. třetinách 3:10 ! Ve třetí třetině neunesli někteří hráči trošku tvrdší hru soupeře, zejména časté osekávání a důraznější hru tělem a tak se plnily trestné lavice za hrubost a oplácení, v jednu chvíli byli na trestné lavici dokonce 4 naši hráči…hokej už moc k vidění nebyl, 3. třetina skončila 0:0. Hodnocení zápasu: na úvod sezóny (s kvalitním soupeřem) ne zrovna povedený výkon, špatná obranná činnost celého týmu, nedostatečný důraz před brankou a nepokrytí hráčů v obranné třetině mezi kruhy. V dobrém světle se představili oba noví hráči týmu, pochvalu zaslouží ještě Radek Langr, Honza Karásek a Mirek Umlauf. V příštím utkání nás čekají již v úterý 12.11. od 17:45 Panteři RK, snad nás tato první vysoká porážka nakopne k lepším výkonům :-)Děkujeme všem věrným fanouškům za podporu na zimáku v Rychnově i u on-line přenosu na novém webu Rhliga.cz.

One Response to “HC Lev Kostelec : HC Rychnov 3 : 10