Gólová přestřelka se špatným koncem: HC Lev – HC Medvědi Rokytnice 8:13

Sestava: Šrámek, Guldán-Umlauf, Plocek-Řehák,Sládek-Čihák,Kouba-Langr-Karásek,Šrámek-Jeníček-Dušek,Šumichrast-Umlauf-Kozel

Ten kdo přišel na souboj šelem v 9. kole RHL na zimák trochu později, nevěřil vlastním očím nebo si mohl myslet, že obsluha tabule zaspala nad klávesnicí a zapomněla řádně vynulovat ukazatel skóre z předchozího utkání…V čase 1:11 totiž svítilo na zimáku skóre 1:2. V utkání padl zřejmě i zatím nejrychlejší gól letošní sezóny, bohužel do naší sítě 🙁 Medvědi se trefili už v čase 0:11. Celý zápas pokračoval ve stejném duchu a tak z toho byla nakonec divoká přestřelka, kdy padlo celkem 21 branek, bohužel se špatným koncem pro nás. První třetinu jsme ještě dokonce vyhráli, ale jak se dá říct s odřenýma ušima 4:3, kdy branky stříleli postupně: Šrámek,Kouba,Šumichrast a Jeníček.  Skóre vyloučení v náš neprospěch 4:0 za 1. třetinu však pro další část hry nevěstil nic dobrého, navíc v závěru jsme šli dokonce do tří. Druhá třetina dopadla katastrofálně (1:5): ihned využitá přesilovka, další tresty + dva osobní za nesportovní chování…kosmetickou úpravu skóre zápasu provedl až ve 38.minutě svým druhým gólem Petr Jeníček, když snížil na 5:8. Třetí třetina pokračovala v ofenzivním pojetí hokeje pro diváky, ale Medvědi si svůj náskok v poklidu hlídali a nepřipustili už žádné závěrečné drama. Podruhé v utkání se trefil Martin Kouba a Libor Šumichrast, v 60. minutě pak ještě Martin Dušek. Medvědi ale dali v závěrečné části branek 5, a tak z toho byla nakonec divoká prohra 8:13 a důležité body putovaly do Rokytnice.  V tabulce jsme bohužel neudrželi postupovou osmou příčku do play-off. V tomto zápase jsme tak trochu doplatili opět na nedisciplinovanost, nutno ale vyzdvihnout sílu a předvedenou hru soupeře. Proto alespoň 8 našich branek v rokytnické síti je pozitivní. Na střídačce se tentokrát v roli asistenta trenéra objevila naše posila ze zámoří – Jirka Peremský. V letošním ročníku NHL to moc nepadá, a tak si možná přijel spravit chuť a naordinoval mužstvu až moc útočnou taktiku 🙂 . Před námi jsou poslední 2 kola, musíme zmobilizovat všechny síly a pokusit se zase vyhrát. Tuto sobotu vyměníme na chvilku brusle za lakýrky (III.ples kosteleckého hokeje), pak nás čeká ale už v pondělí 19.1. důležité derby se sousedním Zdelovem, který má letošní sezónu úplně jiné starosti, než předešlé 2 ročníky. Přijďte nás proto zase podpořit v boji o důležité body.