Divoké utkání se šťastným koncem…HC Lev – Legie Týniště 7:5

Sestava: Šrámek, Dostál-Guldán,Bolehovský-Martínek,Plocek-Řehák,Kouba-Langr-Karásek,Šumichrast-Umlauf-Šrámek,Hlaváček-Dušek-Jeníček

Do tohoto zápasu jsme nastupovali s vědomím pokusit se odčinit 3 porážky v řadě a konečně zase urvat nějaký ten bodík do tabulky. Výkony legionářů mají zápas od zápasu zlepšující se tendenci a tak nás nečekal lehký boj. Nakonec z toho bylo divoké utkání, jak na branky, tak na vyloučení se šťastnějším koncem pro nás, ale vítězství se nerodilo vůbec lehce. Po většinu času vedl soupeř, ze začátku už po 6 minutách dokonce 1:3, hodně důležité bylo dorovnání stavu na 3:3 ještě do konce první třetiny a “návrat” do zápasu. Potom si vedení vždy o 1 branku nikdo moc dlouho neužil, vždy za minutu bylo zase srovnáno…až ve třetí třetině přišel možná rozhodující okamžik, kdy Legie nastřelují pouze tyč a my pak přidáváme další 2 branky a je rozhodnuto 🙂 Gólově měly třetiny sestupnou tendenci, hlavně Legiím jakoby poslední dějství v jejich “zbraních” došel střelný prach… 1.třetina (3:3): bohatá na góly, hned v úvodu, kdy se ještě ani nestihly prostřídat a zahřát všechny naše formace, se trefil nádherně do horního růžku Ešpandr a bylo to 0:1, za minutu srovnal Martin Kouba – 1:1, jenže za další 3 minuty přidali týnišťští borci další 2 branky a taky pár vrásek v obličeji našeho trenéra – 1:3. Naštěstí jeho ďábelská taktika – jak se dá říct “střílet víc od modrý”- se začala naplňovat kolem 14 minuty 🙂 . Nejdříve snížil Tomáš Hlaváček pohotovou dorážkou střely od modré Martina Duška a pak opět po tvrdé střele Tomáše Martínka a důrazu před brankou srovnává Mirek Umlauf na 3:3. 2. třetina (2:2): v úvodu se pokračovalo v tradici té první a brankostroji pro diváky, poprvé do vedení v utkání nás poslal v čase 21:45 Libor Šumichrast, tak jak je jeho zvykem byl tam kde má být a pohotově dorazil střelu Mirka Umlaufa – 4:3. Jenže za minutu soupeř srovnal na 4:4 a v čase 34:15 využil přesilovku 5 na 3 (1x opět hra v 6) a trestal na 4:5. Radost z vedení však soupeři trvala znovu krátce, ihned po vhazování jsme se dostali do útočné třetiny a krásnou tečí střely Mirka Umlaufa z nemožného úhlu v pravého rohu srovnává na 5:5 znovu Libor Šumichrast. 3.třetina (2:0): tady už převládly nad brankami počty vyloučených hráčů na trestných lavicích obou týmů. Hokejově a gólově ovládli tuto závěrečnou část hry kostelečtí Lvi a hlavně dvojice hráčů: dvorní nahrávač Tonda Řehák a střelec Martin Dušek . Nejprve nás ale ve 43 minutě zachránila tyč. V čase 49:00 ujel sám na branku ve vlastním oslabení Mirek Umlauf ale nedal, vzápětí pak vyhráváme vhazování a střelu Tondy Řeháka mezi kruhy tečuje nad brankáře šikovně Martin Dušek – jdeme podruhé do vedení – 6:5 . Tato branka v oslabení nás nakopla, soupeře jsme už do žádné vážnější šance do konce zápasu nepustili. Navíc v 56 minutě si tito 2 hráči akci zopakovali, střela a tentokrát pohotová dorážka – 7:5. Závěrečný tlak hostů se nekonal, protože hráči Legie byli víc na trestné lavici než na hřišti…jako by tuto “taktiku” okoukali od nás 🙂 . Hodnocení: Zápas se musel, co se branek a zápletky týče, divákům líbit. Tentokrát byl spokojený i trenér Mirek Broulík, naše trestná lavice se sice opět hodně plnila, ale po vítězství a naplněné klubové kase za pokuty na to určitě brzo zapomene… Tým mu taky ukázal novou taktiku pro zápis do svého trenérského deníčku: že branka se dá vstřelit i ve vlastním oslabení. Škoda, že nám utekl začátek, ale i za nepříznivého stavu začali všichni hráči makat naplno a bojovat, za což zaslouží pochvalu. Bylo z toho pak zasloužené otočení zápasu v náš prospěch a vytoužené 3 body do tabulky…