Derby je poprvé naše… ! HC Lev Kostelec : HC Častolovice 3 : 2 sn

Před výbornou diváckou kulisou ( cca 150 diváků ) a kamerou reportéra Tv Nova Petrem Brzkem jsme odehráli  pro oko diváka jedno z nejzajímavějších utkání, kdo dorazil v podvečer na zimák určitě nelitoval 🙂 . Derby se sousedními Častolovicemi slibuje vždy velké nasazení, soupeř se sešel poprvé v této sezóně skoro komplet a tak se dal očekávat dramatický souboj. Nikdo nechtěl odejít poražen. Celé utkání jsme tentokrát tahali za “delší konec” a dovedli ho do vítězného konce s třešničkou na dortu pro přihlížející : samostatné nájezdy. Od úvodního hvizdu se hrál parádní hokej nahoru dolů, oba brankáři však puk za svá záda nepustili, více vyložených šancí si vytvořili kostelečtí Lvi. Za zmínku stojí neproměněný sólo únik Mirka Umlaufa, nájezd 2 na 1 Vládi Hudouska a Kuby Šrámka, za Častolovice zahrozil Pavel Mráz střelou mezi kruhy, kterou výborně chytající Důša kryl.  Na první gól si diváci museli počkat až do druhé třetiny a 25.minuty, kdy se k puku na modré po důrazu Vládi Hudouska dostal Mirek Umlauf a tentokrát svůj sólo nájez blafákem zkušeně proměnil – 1:0. Skóre se mohlo do konce 2. třetiny měnit ještě jednou, ale další samostaný nájez Mirek opět neproměnil. Častolovice přidali na obrátkách, nejnebezpečnější byla především 1. pětka vedená Dušanem Felcmanem a Vladimírem Saidlem. Ve 47. minutě se dočkali poprávu vyrovnávací branky, kdy se prosadil při přesilové hře a našem zaváhání při střídání zkušený Milan Bělka, využil přihrávku od Radka Šmídy a šikovnou kličkou překonal poprvé Honzu Duška v brance. Kostelec měl potom řadu příležitostí, nicméně žádná neskončila v brance…své šance zahodili postupně Umlauf, Šrámek, Kouba a Vavřinec. Zápas jak se zdálo pomalu spěl do samostatných nájezdů. V 54. minutě jsme se však dočkali využité přesilovky a šli podruhé do vedení, kdy hned po vyhraném vhazování od modré napřáhl Josef Plocek, brankář Brandejs puk vyrazil betonem pouze před sebe a tam se nejlépe zorientoval Jakub Šrámek, který rozjásal podruhé spokojené kostelecké fanoušky 🙂 2:1. Častolovice opět zabrali, zatlačili nás před vlastní branku a vytvořili si v závěru velký tlak. 2 minuty před koncem zápasu při hře 4 na 4 neodpískal  rozhodčí menší háček na Bolehu, nachvilku jsme přestali hrát a toho využil Sajdl a zakončil do horního rohu branky. Po základní hrací době tak skončilo utkání nerozhodně 2:2 a na řadu přišly pro diváky atraktivní samostatné nájezdy. První 4 borci neproměnili (Šmída,Umlauf,Felcman,Martínek), potom zakončil zkušený Jarda Bárta nad levý beton, ale Jakub Šrámek odmítl přenechat bod navíc do Častolovic a pod tíhou, že musí dát nezklamal a zakončil precizně svůj blafák do bekendu, pořadí se prohodilo, dál nedali postupně (Dušek,znovu Bárta,Hudousek,Saidl). Nakonec rozhodla až šestá série, kdy vzal zodpovědnost do svých rukou jako správný kapitán Radek Langr  a s ledovým klidem překonal Brandejse střelou mezi betony! Rozhodující nájez ex-opočenského Tomáše Pavlíka Důša bravůrně zlikvidoval a tak vypukly oslavy :-). Poprvé jsme tak porazili sousední Častolovice po třetinách (0:0,1:0,2:2) na samostatné nájezdy. Hodnocení:  Výborné a dramatické utkání s kvalitním soupeřem z obou stran, na našich hráčích byla znát velká vůle po vítězství a nechat na ledě jak se říká všechno. Pochvalu zaslouží všichni – tým šlape (po úvodním pohlavku s HC Rychnov)  jak dopředu tak i v obranné činnosti,  soupeře jsme nepustili do vyložené šance – samostatného úniku/přečíslení, celkově jsme si vytvořili více 100% brankových příležitostí než soupeř, jen Mirek Umlauf jel ještě 3x sám na brankáře, nastřelené břevno Hudouska. Mužstvo předvedlo kolektivní výkon, na střídačce opět vypomohl trenér Jura Hrčka za což děkujeme. Fantastický výkon podal tentokrát brankář Důša, který předváděl skvělé zákroky, hlavně pak při samostatných nájezdech. Za zmínku stojí ještě kuriozní situace z poloviny 3.třetiny, kdy Pavlík trefil bombou brusli Martina Kouby a chvilku to vypadalo, že jsou na ledě 2 puky. O to větší překvapení bylo, když přijel Koubič na střídačku a koukaly mu prsty z brusle 😀  ustřelenou špičku se podařilo naštěstí narychlo opravit lepící páskou  a tak mohl zápas dohrát. Bezmála 150 diváků odcházelo ze zimního stadionu spokojeno, kostelečtí nakonec o něco více…předvedená hra byla tou nejlepší pozvánkou pro naše fanošky na příští utkání proti HC Srčni ze Záměle.

Utkání natáčela take TV Nova. Reportáž z utkání odvysílá ve své hlavní zpravodajské relaci v sobotu 30. listopadu nebo v neděli 1. prosince. O konkrétním termínu Vás budeme včas informovat. A věřte, že jsme si i v tak důležitém derby užili s reportéry kupu švandy 😀 jak v kabině tak na střídačce.

Fotky ze zápasu ZDE