Bezďa sestřelil Medvěda z hor…HC Lev – HC Medvědi Rokytnice 6:4 (2:0,3:2.1:2)

Sestava: Pokštefl, Jiruška-Plocek Jo., Guldán-Dostál, Blažek-Plocek Ji., Kouba-Jeníček-Bezdíček, Šrámek-Umlauf-Faltys, Dušek-Hlaváček

Souboj s doposud neporaženým Medvědem z Rokytnice nám vyšel na výbornou…trenér zařadil do první lajny Tomáše Bezdíčka a ten se mu odvděčil náramně: jak se dá říct – sestřelil Medvěda hattrickem (3+2 v zápase) 🙂 . Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale branky jsme stříleli kupodivu všech pouze my. Jarda Pokštefl v brance opět čaroval a držel stále čisté konto, přečkali jsme i 2 oslabení a bojovali jako Lvi. Bezďa s celou první lajnou po ledě doslova létal a tak ve 23.minutě svítilo na ukazateli 3:0, když zkompletoval svůj hattrick. Minutu na to se po asistenci Tomáše Bezdíčka trefil poprvé v dresu Lva Míra Jiruška mazaně mezi betony a když ve 28.minutě zvýšil už na 5:0 kapitán Martin Kouba, začínali jsme pomalu věřit v první naše letošní vítězství za 3 body…nutno dodat, že Medvědi začali čím dál tím víc tlačit na pilu i před naší brankou, těsně před odchodem do kabin se prosadil konečně i soupeř a Dvořák snížil na 5:1. Po poločasové pauze zněl rozkaz jasně, přečkat úvodní desetiminutovku a dotáhnout zápas do vítězného konce, protože jsme již několikrát dobře rozehraný zápas ještě nakonec ztratili…Ve 34.minutě znovu snižuje Dvořák na 5:2. Ve třetí třetině jsme se už soustředili většinou pouze na bránění výsledku, soupeř stupňoval svůj tlak a přišla další branka v naší síti – 5:3 Nosál Petr. My jsme hrozili už jen z rychlých brejků. V 54.minutě přišla hodně důležitá pojistka a paráda v podání Jakuba Šrámka, který se po levém křídle protáhl šikovnou stahovačkou kolem obránce a o tyčku zkušeně zavěsil – 6:3 🙂 . To už jsme všichni začali pomalu i věřit, že 3 body jsou doma. Medvědi pak ještě v závěru roztočili horský kolotoč v našem pásmu a podařilo se jim snížit opět Dvořákem na 6:4, ale i přes závěrečnou hru bez brankáře a tlaku zůstal stav již nezměněn. Zrodilo se tak možná překvapení kola, když jsme uštědřili favoritovi první porážku v sezóně. Zároveň je to naše první výhra s tímto soupeřem v pětileté historii klubu. Trenér zářil spokojeností, na vavřínech jsme tentokrát ve druhé půlce neumřeli… 🙂 . Možná zapůsobilo i to, že tentokrát nepřivezl pověstné banány. Soupeř byl herně lepší, my jsme předvedli hodně týmový a bojovný výkon, ze začátku zápasu nám to tam napadalo a to bylo asi klíčové. Pochvalu zaslouží v brance opět skoro bezchybný Jarda a samozřejmě Tomáš Bezdíček – byl to prostě jeho večer. Pokračujeme tak dál v dobrých výkonech a můžeme se těšit na další zápas, tentokrát ve čtvrtek 10.11. v atraktivním čase 18:30 hodin s atraktivním soupeřem – sousedním HC Zdelov. Přijdťe nás podpořit na zimák.